W ostatnich latach zmieniło się nasze podejście do wypoczynku. Po okresie izolacji, pracy i nauki zdalnej, bardziej cenimy aktywności na świeżym powietrzu i otoczenie przyrody. Chętniej rozwijamy pasje i dbamy o lepsze relacje w rodzinie. Częściej stawiamy na rodzinny czas i wspólną zabawę, pełną pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Relacje to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Ich brak odczuliśmy mocno w czasie pandemii, niezależnie od wieku. Ograniczenie kontaktów społecznych wpłynęło na osoby dorosłe, dzieci oraz młodzież, bliższą i dalszą rodzinę, przyjacielskie i zawodowe kontakty.

Dziś bardziej cenimy relacje, również te rodzinne. Rodzina może być ogromną siłą, gdy jej członkowie darzą się ciepłymi uczuciami, wzajemnym szacunkiem i wsparciem. Kochająca się rodzina daje poczucie bezpieczeństwa, przynależności, więzi.

Wspólne pozytywne doświadczenia zbliżają, a bliskość, uważność na innych, wzajemne zrozumienie, są ogromnym zasobem. Prawdziwa bliskość umożliwia bowiem budowanie indywidualnej tożsamości i pozwala się czuć ważną osobą dla innych, buduje poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa. Jest więc niezwykle ważna, zwłaszcza dla młodych ludzi.

Przyszło nam żyć w niełatwych czasach, które miał zapowiedzieć 125 lat temu Joseph Chamberlain, dość popularną dziś frazą „obyś żył w ciekawych czasach”. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, to nie chińskie błogosławieństwo, a zwrócenie uwagi na nieprzewidywalność życia, gdzie „ciekawe czasy” odnoszą się do zmienności, trudnych decyzji, natłoku informacji… Właśnie takim zaskoczeniem był koronawirus i związane z nim obostrzenia, które całkowicie zmieniły nasze codzienne życie, przyzwyczajenia, w tym sposoby spędzania wolnego czasu. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom, stworzyliśmy szereg propozycji sprzyjających wspólnemu wypoczynkowi i różnym aktywnościom, wzmacnianiu relacji, rozwijaniu nowych umiejętności i pasji

– mówi Dorota Nidzgorska-Mazonik Dyrektor Hotelu Arłamów i dodaje:

Pamiętając o preferencjach każdej grupy wiekowej, również o nastolatkach, dla których w wielu miejscach nie ma ciekawej oferty, zapraszamy do rodzinnych pobytów w wyjątkowej lokalizacji – u wrót Bieszczad, w miejscu o najczystszym powietrzu w Polsce. Ogromna przestrzeń, bliskość wciąż mało zmienionej ręką człowieka przyrody, duże zróżnicowanie terenu oraz mnogość i różnorodnych atrakcji, w tym unikatowe w skali kraju i Europy Centrum Sportowe o właściwie nieograniczonych możliwościach – w takim hotelu dla aktywnych, jakim jest Hotel Arłamów, tak wiele sprzyja spędzaniu wartościowych chwil z bliskimi, niezapomnianego czasu w rodzinnym gronie, który wzmocni wzajemną więź oraz pozostawi wspaniałe wspomnienia i przeżycia.

Jak wskazują badania instytutu Smartscope nadal niechętnie spędzamy czas wolny w zamkniętych pomieszczeniach, ogólnie dostępnych przestrzeniach. Częściej wybieramy film w domu i spacer z rodziną, a tendencja podejmowania aktywności na świeżym powietrzu nadal się nasila. Przy wyborze miejsc turystycznych wyjazdów szczególną uwagę zwracamy na bogactwo przyrody i czyste powietrze (64%), wracamy też do ulubionych form spędzania urlopu.

Z kolei wg badania młodzieży przeprowadzonego przez Mindshare Polska, co trzeci nastolatek zmienił osobistą hierarchię wartości w wyniku pandemii, doceniając zdrowie, relacje rodzinne i przyjacielskie (37% wskazuje na polepszenie relacji z rodzicami i rodzeństwem, a niemal połowa spędzała więcej czasu na posiłkach z bliskimi i rozmowach), a także wolność. Równocześnie, według blisko połowy ankietowanych, pogorszyły się ich relacje z rówieśnikami i kondycja psychiczna. Młodzi deklarowali też podjęcie aktywności związanych ze zdrowiem i sportem (17%) oraz podjęcie nowego lub rozwój już uprawianego hobby (15%).

Korzystając z zalet położenia naszego kompleksu zapraszamy do sportowych wyzwań i niezapomnianych chwil relaksu. Arłamów to prawdziwie „aktywny hotel”, w którym promujemy różne formy ruchu i zdrowy styl życia. Rozległy teren hotelu zachęca do uprawiania sportów outdoorowych i indoorowych, spacerów po okolicznych lasach i wielu aktywności na świeżym powietrzu. Postawiliśmy więc na filozofię #ArłaMOVE, czyli aktywne spędzanie czasu w otoczeniu natury. W naszym Centrum Sportowym można uprawiać 33 dyscypliny sportowe! Przy tak szerokim wyborze, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od posiadanych umiejętności i kondycji

– tłumaczy Dorota Nidzgorska-Mazonik.

Jak wskazują badania instytutu Smartscope nadal niechętnie spędzamy czas wolny w zamkniętych pomieszczeniach, ogólnie dostępnych przestrzeniach. Częściej wybieramy film w domu i spacer z rodziną, a tendencja podejmowania aktywności na świeżym powietrzu nadal się nasila. Przy wyborze miejsc turystycznych wyjazdów szczególną uwagę zwracamy na bogactwo przyrody i czyste powietrze (64%), wracamy też do ulubionych form spędzania urlopu. Z kolei wg badania młodzieży przeprowadzonego przez Mindshare Polska, co trzeci nastolatek zmienił osobistą hierarchię wartości w wyniku pandemii, doceniając zdrowie, relacje rodzinne i przyjacielskie (37% wskazuje na polepszenie relacji z rodzicami i rodzeństwem, a niemal połowa spędzała więcej czasu na posiłkach z bliskimi i rozmowach), a także wolność. Równocześnie, według blisko połowy ankietowanych, pogorszyły się ich relacje z rówieśnikami i kondycja psychiczna. Młodzi deklarowali też podjęcie aktywności związanych ze zdrowiem i sportem (17%) oraz podjęcie nowego lub rozwój już uprawianego hobby (15%).

Korzystając z zalet położenia naszego kompleksu zapraszamy do sportowych wyzwań i niezapomnianych chwil relaksu. Arłamów to prawdziwie „aktywny hotel”, w którym promujemy różne formy ruchu i zdrowy styl życia. Rozległy teren hotelu zachęca do uprawiania sportów outdoorowych i indoorowych, spacerów po okolicznych lasach i wielu aktywności na świeżym powietrzu. Postawiliśmy więc na filozofię #ArłaMOVE, czyli aktywne spędzanie czasu w otoczeniu natury. W naszym Centrum Sportowym można uprawiać 33 dyscypliny sportowe! Przy tak szerokim wyborze, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od posiadanych umiejętności i kondycji.

– tłumaczy Dorota Nidzgorska-Mazonik.

Źródło i zdjęcia: Justyna Kurowska, Hotel Arłamów