Azerbejdżańska Organizacja Turystyczna (ATB) wybrała AVIAREPS na swoją agencję PR w Europie. Aviareps będzie odpowiedzialny za public relations ATB w sześciu krajach europejskich: Austrii, Czechach, Niemczech, Polsce, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. 

AVIAREPS, światowy lider w branży turystycznej, lotniczej i hotelarskiej, posiadający 67 biur w 61 krajach na całym świecie, ma bogate doświadczenie w promowaniu destynacji. Biura AVIAREPS na lokalnych rynkach zadbają o zwiększenie świadomości różnorodnych produktów i doświadczeń turystycznych Azerbejdżanu, położonego między Europą a Azją.

Kraj ten otoczony pasmem gór Kaukazu, oferuje ogromną różnorodność krajobrazów, bogate dziedzictwo kulturowe, mieszankę nowoczesnej architektury i średniowiecznych zabytków w stolicy, Baku. Ponadto, łączy wschodnie barwy z zachodnim postępem, jednocześnie zachowując swoje własne gościnne i przyjazne kaukaskie korzenie.

Nasza współpraca z AVIAREPS stanowi istotny krok naprzód w promocji unikalnych i zróżnicowanych ofert turystycznych Azerbejdżanu na skalę światową. Strategia Aviareps i obszerna sieć kontaktów w branży turystycznej  doskonale współgra z naszą wizją prezentacji Azerbejdżanu jako nieodłącznego celu podróży. Razem jesteśmy podekscytowani odkrywaniem nowych dróg, które pozwolą turystom doświadczyć cudów naszego kraju.

– mówi Florian Sengstschmid, CEO Azerbejdżańskiej Organizacji Turystycznej:

Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani jako agencja PR dla Azerbejdżańskiej Organizacji Turystycznej w sześciu krajach w Europie. Ta współpraca stanowi fantastyczną okazję do prezentacji piękna, kultury i unikalnych doświadczeń turystycznych, jakie oferuje Azerbejdżan. W AVIAREPS zobowiązaliśmy się wykorzystać naszą ogromną wiedzę, aby zwiększyć świadomość Azerbejdżanu jako obowiązkowego celu podróży. Dzięki naszemu strategicznemu podejściu, kreatywnym kampaniom i silnym relacjom medialnym jesteśmy pewni, że będziemy inspirować europejskich turystów do odkrywania cudów Azerbejdżanu. Czekamy na udaną i owocną współpracę z Azerbejdżańską Organizacją Turystyczną.

– mówi Thomas Drechsler, COO Tourism w AVIAREPS.

AVIAREPS to wiodąca międzynarodowa firma zajmująca się reprezentacją, marketingiem i komunikacją dla marek lotniczych, turystycznych, hotelarskich oraz F&B. Głównym celem założonej w Niemczech w 1994 roku firmy było pomaganie klientom w wejściu na światowe rynki. Obecnie spółka obecna jest na  sześciu kontynentach.

Portfolio usług AVIAREPS obejmuje szeroką wiedzę specjalistyczną w zakresie reprezentacji i sprzedaży, marketingu i komunikacji, rozwoju biznesu, rozwiązań IT i usług finansowych. Oprócz dobrze ugruntowanych usług General Sales Agent (GSA) oraz reprezentacji i marketingu turystycznego, AVIAREPS zapewnia ponad 250 klientom wsparcie w zakresie marketingu cyfrowego, reklamy, public relations, komunikacji kryzysowej, zarządzania mediami społecznościowymi, koordynacji wydarzeń, sprzedaży, projektowania stron internetowych a także wielu innych obszarach.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Aviareps
Zdjęcie: Zdjęcia/ Azerbaijan Tourism Board