25 lipca 2023 r. linia Wizz Air świętowała przewiezienie 25 milionów pasażerów z lotniska Katowice Airport. Przewoźnik operuje z lotniska w Katowicach od roku 2004 i zapewnia niskokosztowe podróże pasażerom z regionu Śląska.

Fot. Jakub Mańka/Katowice Airport

Od momentu pierwszego lotu Wizz Air z Katowic w 2004 roku, linia jest stale zaangażowana w umożliwianie niskokosztowych podróży pasażerom, a także wspieranie wzrostu gospodarczego w regionie – informuje przewoźnik. W bazie na lotnisku Katowice Airport, linia Wizz Air posiada obecnie sześć samolotów typu Airbus i tym samym jest największym operatorem na lotnisku.

Wizz Air oferuje z Katowic 34 połączenia do 20 krajów, w tym takie miejsca docelowe jak Abu Zabi, Ateny, Burgas, Castellon, Kopenhaga, Fuerteventura, Ibiza, Malta, Palma de Mallorca i wiele innych. 25 milionów pasażerów w Porcie Lotniczym Katowice pokazuje silną więź między Wizz Air, a społecznością regionu. Ulepszając swoją działalność i inwestując w nowoczesne, paliwooszczędne samoloty, Wizz Air jest w stanie zaoferować bogatę siatkę połączeń, łączącą Katowice z wieloma miejscami docelowymi w Europie i poza nią.

Z radością świętujemy 25 mln pasażera linii lotniczej Wizz Air w Katowice Airport. Nasza dobra współpraca trwa od 2004 roku, więc w przyszłym roku świętować będziemy dwudziestolecie naszej biznesowej relacji. Warto podkreślić, że to właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę i stąd wykonał pierwszy w swojej historii komercyjny rejs. Linia od wielu lat jest ważnym przewoźnikiem w Katowice Airport, ma znaczący udział w całości ruchu i jest dużym pracodawcą. W najbliższych latach liczmy na dużą ekspansję Wizz Air na pyrzowickim lotnisku

– mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Jesteśmy zaszczyceni, że osiągnęliśmy kamień milowy, jakim jest przewiezienie 25 milionów pasażerów do/z lotniska w Katowicach. Osiągnięcie to odzwierciedla nasze zaangażowanie w zapewnianie niskokosztowych możliwości podróżowania i doskonałej obsługi naszych cenionych klientów. Niezmiennie dążymy do rozbudowy naszej siatki połączeń, ulepszania naszych operacji i wyznaczania nowych wzorców w branży lotniczej

– powiedziała Zsuzsa Trubek, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: A PRiori Communications
Zdjęcie: Katowice Airport