Przed nami kolejna, jedenasta już edycja Targów Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów, które odbędą się w dniach 16 – 18 czerwca na terenie największego na Śląsku Parku w Chorzowie, a dokładnie na Dużej Łące obok hali Kapelusz.

Targi Atrakcje Regionów to prawdziwa gratka dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu. Na targach każdy znajdzie kierunek, który go zainspiruje. To niepowtarzalna okazja, by  zapoznać  się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. Odwiedzający znajdą tu nie tylko foldery i mapy, ale także aktualne szlaki rowerowe, będą mieli sposobność do  rzeczowej rozmowy z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania.

Na gości oprócz bogatej oferty  wypoczynkowej czekać będą różnorodne atrakcje – spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych.

W tym roku partnerem targów jest Gran Canaria.  Zapraszamy  na ich stoisko, aby  zapoznać się z atrakcjami tej urokliwej hiszpańskiej  wyspy leżącej w sercu archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Warto przyjść i zobaczyć pokaz kowalstwa artystycznego, tresury psów, a także na degustacje produktów regionalnych  oraz prezentacje wyrobów rękodzieła ludowego.

Zapraszamy także na liczne występy na scenie, gdzie prezentować swoją kulturę i folklor będą przedstawicie najpiękniejszych regionów Polski m.in. prezentacje muzyki i śpiewu górali Beskidu Śląskiego i Żywieckiego przez kapelę góralską.

CHORZÓW, 16 – 18 czerwca 2023 –  Park Śląski Duża Łąka przy hali Kapelusz
Wstęp bezpłatny. Szczegóły: http://www.atrakcje-regionow.pl/

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i infografiki: Targi Atrakcje Regionów