Nagrodę European Hotel Award w kategorii „Heritage Luxury Hotel 2022” otrzymał historyczny hotel Polonia Palace zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy. European Hotel Awards są nagrodami przyznawanymi przez fundację, którą powołał do życia Jerome Chapman, francuski dziennikarz i osobowość medialna. Fundacja działa przy magazynie Références Hoteliers Restaurateurs International.

Tegoroczna gala odbyła się w poniedziałek 10 października 2022 roku w luksusowym, pięciogwiazdkowym Hotelu Fairmont Grand Hotel w Genewie, a nagrodę European Hotel Award w kategorii „Heritage Luxury Hotel 2022” dla Polonia Palace Hotel odebrał dyrektor generalny Paweł Lewtak.

W skład kapituły nagrody wchodzą uznani europejscy hotelarze, restauratorzy i szefowie kuchni. Jednym z głównych założeń European Hotel Awards jest chęć uhonorowania wyjątkowych hoteli oraz czołowych europejskich profesjonalistów. Co roku podczas uroczystej ceremonii European Hotel Awards wręcza się około dziesięciu nagród dla najlepszych. 

Gala European Hotel Awards organizowana jest w czołowych europejskich miastach znanych z tradycji hotelarskich. Wśród kandydatów do European Hotel Awards są hotele cztero- i pięciogwiazdkowe. Wyróżniają się one na europejskim rynku kompetencją, profesjonalizmem oraz niebywałą dbałością o komfort gości. Podczas ceremonii nagradzane są także wybitne osiągnięcia osobiste i zawodowe w dziedzinach hotelarstwa, gastronomii oraz turystyki luksusowej.

„Bez wątpienia, dzisiejszy wieczór jest kolejnym ważnym momentem w historii Polonia Palace Hotel. W imieniu całego zespołu chciałbym wyrazić wdzięczność dla członków kapituły nagrody European Hotel Awards za to ogromne wyróżnienie – szczególnie wśród tak znamienitych postaci europejskiego hotelarstwa, członków Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicieli dyplomacji. Polonia Palace Hotel w tym roku skończył 109 lat i bez wątpienia jest prawdziwą ikoną polskiego hotelarstwa. Nagroda dla historycznego hotelu roku jest uznaniem nie tylko dla wszystkich pracowników, którzy mają przyjemność pracować obecnie w zabytkowych murach Polonia Palace Hotel, ale także wyróżnieniem dla pokoleń hotelarzy, którzy budowali jego renomę i prestiż. Dziedzictwo naszych hotelowych poprzedników jest ciągle żywe, a pamięć o nich kultywowana. Można śmiało powiedzieć, że historia hotelu jest naszym punktem odniesienia, który daje nam siłę i motywację w wykonywaniu codziennych obowiązków”

– powiedział Paweł Lewtak, dyrektor generalny w Polonia Palace Hotel.

Źródło: waszaturystyka.pl 
Tekst: Anna Molęda – Kompolt