Park rozrywki Mandoria to popularne wśród turystów miejsce, które działa przez cały rok, ponieważ jest zadaszone. Obiekt nieustannie się rozrasta, a w tym sezonie się dobudowany został kolejny już roller-coaster. Co ciekawe, w przyszłości teren parku powiększy się o część zewnętrzną. Jej budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Tematyczny park rozrywki w miejscowości Rzgów w województwie łódzkim w Polsce otwarty został 8 lipca 2021 roku. Tematyzacja parku jest oparta o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Niecały rok od oficjalnego otwarcia, a już Mandoria powiększyła się o nowe atrakcje. Na powierzchni aż 10 tys. m kw. stworzono kolejną strefę Miasta Przygód, tzw. Arkady.

Na gości czeka tam aż pięć nowych atrakcji, w tym jedyny powered coaster w Polsce – Carrara. Napędzany jest wbudowanym w pociąg silnikiem, a nie siłami grawitacji. Jego trasa jest pełna zakrętów i nieoczekiwanych przyspieszeń. Wśród nowości znajdą się również Chytra Wydra – jedyna w Polsce rzeka pod dachem, którą można pokonać w łódeczkach. Otwarto również Dolinkę Dario – pełen pagórków plac zabaw dla maluchów, Karotkę – marchewkową skoczną karuzelę dla małych i dużych, Stary Fort – olbrzymi drewniany plac zabaw dla śmiałków, którzy lubią się wspinać i oglądać świat z wysoka.

Takiego miejsca jak Mandoria brakowało w centralnej Polsce – podsumowuje Daniel Zieliński, menedżer parku. – Potwierdzają to nie tylko relacje naszych gości, ale również dane. W ciągu roku park stał się jedną z najbardziej wyrazistych i oryginalnych atrakcji w regionie, a liczba odwiedzających okazała się wyższa niż nasze prognozy. Otwarcie nowej strefy to kolejny etap rozwoju parku, a prace nad następnymi już trwają.

Teren inwestycyjny, jakim dysponują twórcy Mandorii, wynosi aż 50 ha, dlatego to nie koniec zmian. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa części zewnętrznej. Będzie ona stylizowana na renesansową wioskę, a jej główną atrakcją zostanie roller-coaster.

Tekst: Anna Molęda – Kompolt