Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM ogłosiły, że niebawem w ich flocie Boeingów B777 pojawią się zupełnie nowe kabiny Klasy Biznes (WBC), z których będzie można korzystać podczas lotów międzykontynentalnych. W samolotach zostaną zainstalowane znacznie szersze fotele, które będą wyposażone w przesuwne drzwi, zapewniając pasażerom więcej prywatności. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu foteli, wszyscy pasażerowie World Business Class zyskają bezpośredni dostęp do przejścia, co oznacza swobodne poruszanie się po samolocie, bez zakłócania spokoju współpasażerów.

Dzięki licznym usprawnieniom, fotel i jego wyposażenie będzie o 10-15 procent lżejszy od innych modeli foteli w tym segmencie rynku, co ma pomóc KLM realizować cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. W nowe kabiny Klasy Biznes zostanie wyposażona cała flota Boeingów 777-300 i 200 należąca do holenderskiej linii. Dodatkowo w tych samolotach przewoźnik zainstaluje swoje nowe kabiny Premium Comfort. Pełna modernizacja zostanie zakończona w ciągu nadchodzącego roku.

Nowe fotele do World Business Class (WBC), czyli Klasy Biznes w KLM na rejsach dalekiego zasięgu, zostały zaprojektowane w oparciu o wyniki szeroko zakrojonych badań wśród klientów linii. Każde siedzenie ma teraz zaoferować więcej miejsca i komfortu, a ponadto:

  • Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu foteli w kabinie, wszyscy pasażerowie World Business Class zyskają bezpośredni dostęp do przejścia, co oznacza swobodne poruszanie się po samolocie, bez zakłócania spokoju współpasażerów.
  • Lekkie przesuwne drzwi przy każdym fotelu zapewnią więcej prywatności podczas pracy, odpoczynku i snu.
  • Fotel zyskał nowe funkcje i spersonalizowane, wygodne opcje regulacji, w tym możliwość dopasowania podparcia dolnej części pleców i ustawienie relaksacyjne z subtelną funkcją masażu.
  • Fotel rozkłada się do poziomu idealnie płaskiego łóżka o długości 198 cm.
  • Przy fotelu zainstalowano liczne gniazdka, które teraz są łatwo dostępne i dobrze widoczne, a dodatkowo pasażerowie mają możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń.
  • Każdy z podróżnych ma do dyspozycji zamykany schowek z wbudowanym lustrem.
  • Fotel posiada specjalny uchwyt na butelkę, dzięki czemu można ją pozostawić bezpiecznie na stoliku, nawet podczas turbulencji.

Pozostałe usługi dla pasażerów Klasy Biznes podróżujących na lotach KLM dalekiego zasięgu, w tym koncepcja cateringu i Sky Priority, pozostają niezmienione.

Do nowej kabiny World Business Class w Boeingach 777, KLM wybrał fotele JAMCO Venture, które zostaną rozmieszczone w konfiguracji 1-2-1, zapewniając wszystkim pasażerom bezpośredni dostęp do przejścia. Fotele JAMCO Venture są już dostępne we flocie KLM, w Klasie Biznes samolotów typu Boeing 787. Po przeprowadzeniu badań wśród swoich klientów, KLM nawiązał współpracę z producentem w celu dalszego udoskonalenia fotela. Projekt w całości autorstwa firmy JAMCO został poddany adaptacjom we współpracy z KLM, nie tylko pod kątem komfortu, ale też wagi. Teraz każdy indywidualny moduł wraz z fotelem jest lżejszy niż poprzednia wersja, bez uszczerbku na jakości i wygodzie użytkowania.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: no-name PR Agency