Lotnisko w Krakowie kończy sezon wakacyjny rekordowym wynikiem. W piątek, 25 siepnia w Kraków Airport symbolicznie powitano sześciomilionowego pasażera obsłużonego w tym roku. Władze lotniska liczą, że w 2023 roku, po raz pierwszy w historii, przez port w Krakowie przewinie się dziewięć milionów pasażerów.

W historii krakowskiego lotniska to już czwarty raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik. Niemniej tegoroczny jest najszybciej osiągniętym od początku roku.

Ruch pasażerski na krakowskim lotnisku w wakacyjnych miesiącach okazał się rekordowy, coraz więcej turystów odwiedziło Kraków i Małopolskę. Polskie Linie Lotnicze LOT oferują atrakcyjne w świecie kierunki jak Stambuł czy Nowy York, a bazowi przewoźnicy Ryanair czy Wizzair – słoneczne połączenia do wielu miast Europy. Kraków i Małopolskę pokochali turyści z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego, czego najlepszym potwierdzeniem jest oferta FlyDubaj, czyli trzech połączeń dziennie do Krakowa. Dużą popularnością cieszą się także kierunki oferowane przez Turkish Airlines czy Sunexpress. Mamy nadzieję, że planowana obecnie jesienno-zimowa siatka połączeń jeszcze bardziej wzmocni ruch turystyczny także w sferze biznesowej i city break i po raz pierwszy w historii Kraków Airport jako polski port regionalny przywitamy w Krakowie w tym roku 9 milionowego pasażera

powiedział Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport.   

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Kraków Airport