Targi ITB w Berlinie w formule on-line

Decyzja zapadła. Największe Targi Turystyczne ITB w Berlinie odbędą się w 2022 roku w formule on-line. To ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Prezentacje niemal wszystkich krajów świata i kompleksowy przegląd gałęzi rynku turystycznego.


Fot.: Pixabay

Messe Berlin, organizatorzy imprezy, poinformowali, że dostosowują koncepcję wydarzenia do obecnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19 i koncentrują się na streamingu i biznesie cyfrowym. Kolejna edycja stacjonarnych tragów planowana jest Szczegóły najbliższej edycji, która odbędzie się w formie wirtualnej, zostaną podane w najbliższym czasie.

Oficjalny komunikat ITB Berlin podaje, że ze względu na najnowsze wydarzenia i towarzyszące im dyrektywy w wyniku pandemii koronawirusa Messe Berlin nie jest w stanie zapewnić swoim wystawcom i partnerom niezbędnej pewności, której wymaga planowanie wydarzenia na żywo na wiosnę 2022. Martin Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin dodaje, iż zbadał możliwość przesunięcia ITB Berlin na lato. Jednak po konsultacjach z partnerami postanowili zachować termin początku marca. Dodał, iż miesiące letnie są głównym okresem podróży i działalności turystycznej, a roczne terminy targów ITB Berlin są celowo wybrane, ponieważ klienci w większości prowadzą interesy teraz lub właśnie w okolicach marca.

Na targi stacjonarne Polska Organizacja Turystyczna planowała organizację Polskiego Stoiska Narodowego o pow. 775 m2, na którym swoją ofertę miało zaprezentować ok. 50 wystawców. Stoisko wykonane według nowego projektu miało mieć swoją premierę już na tragach ITB 2020. Niestety, wtedy targi po raz pierwszy w historii zostały odwołane w przeddzień rozpoczęcia.

Link do strony targów z oficjalnym komunikatem: https://www.itb.com/en/.

Źródło: ITB Berlin i POT
Tekst: Anna Molęda – Kompolt