Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów 2023/2024 dla Poznania z 23 trasami, w tym dwoma nowymi do Lizbony i Pafos. Tym samym linia po raz pierwszy połączy Poznań z Portugalią. Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na kolejnych pięciu popularnych trasach zimowych, takich jak Alicante, Bristol, Malta, Mediolan i Paryż, oferując mieszkańcom Poznania bezkonkurencyjny wybór tras w najniższych cenach na ferie zimowe.  

Sezon zimowy Ryanair 23/24 w Poznaniu to:

  • 3 zbazowane samoloty (300 mln dolarów inwestycji w Poznaniu), w tym “Gamechanger” nowej generacji
  • 23 trasy, 2 nowe do Lizbony i Pafos
  • Zwiększona częstotliwość na 5 trasach do Alicante, Bristolu, Mediolanu, Malty i Paryża
  • Wzrost liczby pasażerów w Poznaniu do 1,4 mln pasażerów rocznie
  • Ponad 1100 miejsc pracy, w tym 90 wysoko płatnych stanowisk dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów

Podczas gdy inne linie lotnicze wciąż zmniejszają przepustowość w Poznaniu, Ryanair nadal się rozwija i inwestuje, demonstrując swoje zaangażowanie na polskim rynku, w tym inwestycję w trzy samoloty zbazowane w Poznaniu za 300 milionów dolarów oraz wspierając ponad 1100 lokalnych miejsc pracy.  

Ryanair jest linią lotniczą nr 1 w Polsce, obsługującą ponad 290 tras i przewożącą 16 mln pasażerów rocznie do/z Polski (w porównaniu do 11 mln pasażerów przed Covid, to wzrost o +45%) i posiada w swojej flocie w Polsce 39 samolotów.  

Aby uczcić uruchomienie zimowego rozkładu lotów Ryanair 23/24 Poznań, linia lotnicza oferuje taryfy już od 119 PLN dostępne tylko na Ryanair.com.  

Ryanair ma przyjemność zaoferować większy wybór i najniższe ceny dla naszych klientów odwiedzających Poznań w sezonie zimowym 23/24, z 23 trasami, w tym 2 nowymi zimowymi trasami do Lizbony i Pafos – łączącym po raz pierwszy Poznań z Portugalią – a także zwiększoną częstotliwością na 5 innych popularnych trasach do Alicante, Bristolu, Malty, Mediolanu i Paryża. Zimowy rozkład lotów będzie obsługiwany przez 3 samoloty Ryanair z Poznania, w tym zupełnie nowy samolot nowej generacji “Gamechanger”, który spala o 16% mniej paliwa i emituje o 40% mniej hałasu. Stanowi to inwestycję o wartości 300 mln USD i zapewni 1100 lokalnych miejsc pracy, ponieważ Ryanair nadal zwiększa łączność, turystykę i liczbę miejsc pracy w Poznaniu i Wielkopolsce. Aby uczcić uruchomienie rekordowego zimowego rozkładu lotów Ryanair 23/24 w Poznaniu, oferujemy ceny biletów już od 119 PLN.” 

  • – powiedział w Poznaniu Jason McGuinness z Ryanaira.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Ryanair