Na pierwszym miejscu tegorocznego zestawienia Ryanair są Włochy (35%), które turyści cenią za dobrą kuchnię, wyśmienite wino, bogatą kulturę i historię. Aż 19% wszystkich włoskich letnich kierunków Polaków stanowią dwie wyspy: Sardynia oraz Sycylia. Na Sycylię można się łatwo dostać z Polski wybierając jedno z wielu dogodnych połączeń jak Palermo z Poznania, Catania z Krakowa czy Trapani z Katowic. W tym roku Ryanair uruchomił w sezonie letnim zupełnie nowe wyspiarskie połączenie z Polski – Olbię (Sardynia) z Krakowa.  W tegorocznej letniej ofercie pojawiły się też inne włoskie nowości, jak malownicze Bari z Katowic czy Triest z Krakowa.

Hiszpania (24%) oferuje wszystko, czego podróżni mogą potrzebować, zarówno w kontekście spokojnego jak i aktywnego wypoczynku. Tutaj również rosnącą popularnością cieszą się kierunki wyspiarskie – według danych Ryanair aż (18%) hiszpańskich kierunków wakacyjnych stanowią loty na Wyspy Kanaryjskie oraz Majorkę, którą szczególnie upodobało sobie wielu polskich urlopowiczów. Obie wyspy znane są z niezwykle pięknych widoków i atrakcji turystycznych. Tego lata Ryanair oferuje połączenia na Majorkę między innymi z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawa Chopin.  Niezmiennie uwielbianym hiszpańskim kierunkiem pozostaje Alicante – dlatego w sezonie letnim Ryanair dodał nowe połączenie z Rzeszowa do tego pięknego hiszpańskiego regionu. 

Trzecim najpopularniejszym kierunkiem, który wybierają Polacy jest Grecja (11%). To tu znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w Europie – Elafonisi na Krecie. Uroki Krety doceniają polscy podróżni – to tam wybiera się aż 21% miłośników „greckich wakacji”. Równie popularna (20% greckich podróży) jest Korfu – najbardziej zielona grecka wyspa.   Jak wynika z danych Ryanair, kierunki wyspiarskie stanowią ponad 55% wszystkich wakacyjnych lotów do Grecji z Polski.

Chorwacja (7%) uwielbiana od lat przez Polaków pozostaje jednym z częściej wybieranych kierunków na wakacje, a tego lata Ryanair oferuje połączenia do Zadaru i przepięknego Dubrownika z Poznania, Krakowa oraz Wrocławia. Coraz popularniejszymi kierunkami na wyjazdy wakacyjne są też wyspy Cypr (3%) i Malta (4%). 

– powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Ryanair