XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się ceremonią otwarcia 26 lipca br. Lotnisko Chopina w Warszawie po raz kolejny będzie służyło jako baza startowa dla polskiej kadry olimpijskiej. Przed wylotem sportowcy będą żegnani przez kibiców,
a następnie po kilku tygodniach olimpijskich zmagań wylądują w stołecznym porcie, gdzie odbędzie się ich oficjalne przywitanie.

– mówi Stanisław Wojtera prezes PPL S.A. i członek zarządu ACI Europe.

W ramach współpracy kilkusetosobowa reprezentacja olimpijska będzie mogła liczyć na szereg udogodnień ze strony lotniska. PPL S.A. zapewni kadrze wsparcie przed podróżą i po powrocie oraz zadba o wygodę i komfort sportowców udostępniając im lotniskowe usługi premium.

powiedział Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W bieżącym roku mija dokładnie 100 lat od pierwszych Igrzysk Olimpijskich z udziałem sportowców z Polski, właśnie w Paryżu. Lotnisko Chopina obchodzi natomiast 90-lecie istnienia i z dumą wspiera kontynuację tak wspaniałej tradycji, jaką jest obsługa polskich sportowców podczas ich podróży na najważniejsze sportowe imprezy. Stołeczny port dołoży wszelkich starań, by początek podróży kadry odbył się na jak najwyższym poziomie i z niecierpliwością wyczekiwać będzie ich powrotu z olimpijskimi medalami.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze