Na zlecenie biura podróży Rainbow Tours Polskie Linie Lotnicze LOT będą wykonywały loty czarterowe do Wenezueli. Dreamlinery LOT-u będą latać na wyspę Margarita położoną na Morzu Karaibskim. Touroperator podpisał w tej sprawie umowę z wenezuelskim ministerstwem turystyki.

Wenezuela i Polska podpisały w czwartek (5 stycznia) umowę o współpracy w zakresie turystyki. Zawarte porozumienie ma kontynuować promowanie dywersyfikacji gospodarki południowoamerykańskiego państwa, a także pomóc w jego rozwoju.

Ofertę zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych do Wenezueli będzie oferowało biuro podróży Rainbow Tours. Wyjazdy mają obywać się co tydzień. Wyczarterowany przez touroperatora boeing 787 Dreamliner w wersji -9 zabierze na pokład około 300 pasażerów.

Minister turystki Wenezueli Ali Padrón zapewnił, że w 2022 roku odbył spotkania z europejskimi touroperatorami i ma nadzieję „kontynuować pracę”, aby przyciągnąć do południowoamerykańskiego państwa więcej zagranicznych turystów.

Wenezuela, mimo że posiada jedno z dłuższych wybrzeży na Morzu Karaibskim, drastycznie ograniczyła ruch turystyczny. Jest to spowodowane panującym w kraju kryzysem gospodarczym i politycznym, który przeżywa ten kraj.

Warto zaznaczyć, że LOT realizował już w przeszłości loty czarterowe na tę wenezuelską wyspę. Ostatni raz Dreamlinery LOT-u lądowały na Margaricie w sezonie zimowym 2013/2014.

Źródło: rynek lotniczy.pl
Tekst: Anna Molęda-Kompolt
Zdjęcia: Pixabay