„Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian” to hasło przewodnie XXXII Forum Ekonomicznego, które w dniach 5-7 września odbędzie się w Karpaczu. Organizowane przez Fundację lnstytut Studiów Wschodnich wydarzenie co roku staje się miejscem spotkań przedstawicieli świata polityki, biznesu oraz nauki. Partnerem tej największej konferencji polityczno-gospodarczej w Europie Środkowej i Wschodniej jest Polska Organizacja Turystyczna.

Fot. POT

Forum Ekonomiczne w Karpaczu na stałe wpisało się w kalendarz prestiżowych konferencji o tematyce gospodarczej, biznesowej oraz związanej ze współpracą międzynarodową. W programie zaplanowano ponad 470 debat z udziałem gości z całego świata. Uczestnicy będą dyskutować nie tylko o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawią konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Na agendzie spotkania znajdzie się m.in. bezpieczeństwo, energetyka, czy polityka międzynarodowa. Nie zabraknie także Forum Ochrony Zdrowia, Forum Regionów, Biznesu i Zarządzanie, czy Zrównoważonego Rozwoju.

Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy turystyczna stolica Dolnego Śląska stanie się miejscem debaty nad szerokim spektrum istotnych zagadnień dla branży. W Salonie Przemysłu Turystycznego o tym, w jaki sposób wesprzeć i rozwinąć kompetencje kadr zawodowych i społecznych turystyki w zakresie poprawy świadczonych usług dyskutować będą przedstawiciele strony rządowej, środowisk samorządowych, jak również nauki i biznesu.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Polska Organizacja Turystyczna