To ważna wiadomość dla biur podróży i agencji Incentive. Rada miejska Barcelony zatwierdziła w listopadzie b.r. przepisy ograniczające liczbę turystów zwiedzających to miasto, w tym jego najpopularniejsze części. Nowa regulacja ma poprawić jakość życia mieszkańców stolicy Katalonii, która masowo odwiedzana jest przez turystów.

Barcelona jest jednym z najpopularniejszych, pod względem turystycznym, miast Hiszpanii. To również ciekawa opcja na city break o każdej porze roku i nie ma co się temu dziwić, bowiem miasto zachwyca pod każdym względem. Piękne wybrzeże z piaszczystymi plażami, imponująca architektura i śródziemnomorski klimat – to tylko namiastka tego, co czeka turystów na miejscu. Niestety okazuje się, że nie wszyscy cieszą się z tak licznego odwiedzania tego miejsca przez obcokrajowców.

Zgodnie z przegłosowanym podczas sesji dekretem rady miejskiej maksymalna liczba turystów w grupie z przewodnikiem może wynieść 20 osób na terenie Starego Miasta.

W kilku częściach miasta, w tym na popularnym wśród turystów placu Sant Jaume i na placach Pi, Reial oraz Rei, wprowadzono limit liczby grup z przewodnikiem. Równocześnie będzie mogło tam przebywać od trzech do ośmiu grup. Zabrania się też używania głośników przez przewodników turystycznych na barcelońskich osiedlach i w miejscach turystycznych, co ma obniżyć poziom hałasu.

Kary przewidziane za lekceważenie nowego prawa wyznaczono na 1500 euro. W przypadku osób, które złamią przepisy ponownie, mandat wyniesie 3000 euro. Celem nowych przepisów jest zachowanie równowagi pomiędzy działalnością gospodarczą a życiem mieszkańców – uzasadnił barceloński ratusz.

Źródło: bankier.pl
Zdjęcie; Pixabay