To już trzecia edycja oficjalnych kolorów samolotów Emirates. Oryginalne malowanie w 1985 roku zostało zaprojektowane przez brytyjską firmę projektową Negus & Negus. Wszystkie kolejne barwy samolotów zostały stworzone przez wewnętrzny zespół projektowy.

W najnowszym projekcie flaga ZEA na płetwie ogonowej Emirates jest znacznie bardziej dynamiczna i płynie z grafiką z efektem 3D, a końcówki skrzydeł zostały pomalowane na czerwono z logo Emirates w arabskiej kaligrafii “wyskakującym” w odwrotnej bieli. Pasażerowie na pokładzie z widokiem z okna zobaczą kolory flagi ZEA namalowane na końcach skrzydeł w kierunku kadłuba.

Charakterystyczny złoty napis “Emirates” na głównym korpusie w języku angielskim i arabskim jest o 32,5% większy. Na brzuchu samolotu linie Emirates zachowały czerwoną markę, którą wprowadziły w 2005 roku. Adres URL witryny “Emirates.com” został usunięty z projektu.

Malowanie samolotów jest najbardziej rozpoznawalną marką dla każdej linii lotniczej. To wizualna reprezentacja naszej unikalnej tożsamości, coś, co nosimy z dumą i co prezentujemy we wszystkich miastach, do których latamy na całym świecie. Odświeżamy nasze malowanie, aby zachować nowoczesność, nie tracąc kluczowych elementów naszej tożsamości, takich jak flaga ZEA na płetwie ogonowej i arabska kaligrafia

– powiedział sir Tim Clark, prezes Emirates Airlines.

To już 3. edycja oficjalnych kolorów samolotów Emirates. Oryginalne malowanie zaprezentowane wraz z uruchomieniem linii lotniczej w 1985 roku miało swoje pierwsze odświeżenie 14 lat później, wraz z dostawą pierwszego Boeinga 777-300 Emirates na Dubai Airshow w 1999 roku.

Pierwszym samolotem w najnowszym malowaniu Emirates jest A6-EOE, Airbus A380, który po raz pierwszy poleciał 17 marca do Monachium. Nowe barwy będą stopniowo wprowadzane we flocie Emirates do końca 2023 r.

Tekst: MM
Źródło: Emirates