Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że 35 proc. Polaków wyjedzie, by wypocząć zimą.  Około 70 proc. wyjeżdżających wypocznie w kraju. Zgodnie z raportem, co czwarta osoba planująca zimowy wypoczynek w Polsce wskazała uprawianie sportów zimowych jako kluczowy cel wyjazdu.
Fot. Pixabay

Z raportu Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), w sezonie zimowym 2022/2023 wyjazdy w celach turystycznych z co najmniej jednym noclegiem planuje 35 proc. Polaków w wieku 18 i więcej lat. Ponad 60 proc. wyjeżdżających chce wypoczywać w kraju, 29 proc. ma w planie wyjazdy wyłącznie zagraniczne, a 6 proc. będzie wypoczywać zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dodano, że najbardziej popularnym terminem wyjazdu są ferie szkolne (41 proc. wskazań), a 28 proc. w innym terminie zimowym. Zgodnie z danymi POT ponad połowa planujących wyjazd zimą decyduje się na to, żeby zmienić otoczenie, wypocząć lub zwiedzać – wskazano w raporcie.

Dodano, że po kilka procent ankietowanych jako główny cel swojego wyjazdu wskazuje udział w jarmarkach bożonarodzeniowych, zimowych wydarzeniach sportowych oraz chęć zadbania o zdrowie.

Plany wyjazdowe Polaków, którzy w znacznej części deklarują, że zimowy wypoczynek odbędą w Polsce, to impuls dla wciąż odradzającej się turystyki krajowej. Duże znaczenie w doborze miejsc wypoczynku właśnie w naszym kraju miała możliwość skorzystania przez rodziny z dziećmi z przysługujących im świadczeń z Polskiego Bonu Turystycznego”

– ocenił cytowany w raporcie wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Źródło: bankier.pl 
Tekst: Anna Molęda-Kompolt 
Zdjęcia: Pixabay