W ciągu ostatniego roku Wizz Air rozbudowywał swoją siatkę połączeń, dodając 138 nowych tras do 14 miejsc w Europie i poza nią. Linia odebrała także 32 nowe samoloty typu Airbus A321 NEO, zwiększając liczebność swojej floty do 195. Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku linia przewiozł 100 milionów pasażerów w Polsce, a w ubiegłym roku było ich ponad 11 milionów. Rozbudowana siatka połączeń w połączeniu z dbałością o satysfakcję klienta ugruntowała pozycję Wizz Air jako wiodącego przewoźnika w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W ubiegłym roku Wizz Air kontynuował ekspansje w Europie i poza nią, a także zobowiązał się do rozwoju i dywersyfikacji polskiej siatki połączeń. Obecnie linia obsługuje 179 tras z całego kraju. Potwierdzając swoje stałe zaangażowanie oraz inwestycje na rynku, Wizz Air uruchomił 23 nowe trasy z lotnisk w Polsce do takich miejsc docelowych jak:  Bilbao, Kopenhaga, Kutaisi, Lyon, Madera, Malaga, Sewilla, Tirana, Walencja i inne.

Wizz Air świętował także dodanie kolejnych samolotów do swojej floty (Gdańsk i Warszawa). Linia zainaugurowała operacje lotniska w Radomiu uruchamiając połączenia do Larnaki i stale wzmacnia swoją pozycję na lotnisku Chopina w Warszawie, ogłaszając w ostatnim czasie dodanie 12. samolotu do swojej stołecznej bazy.

– powiedziała Sasha Vislaus, managerka ds. Komunikacji korporacyujnej w Wizz Air.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air