Join UP! w zimowej ofercie proponuje polskim turystom egzotyczny kierunek – Tanzanię i pod koniec października uruchomi loty z Warszawy na Zanzibar. Pierwszy lot na Zanzibar z Join UP! odbędzie się już 29.10.2023 z Warszawy. Harmonogram podroży został zaplanowany w taki sposób, żeby wieczorny wylot powrotny z Zanzibaru zapewnił turystom dodatkowy dzień na miejscu.  

Loty będą odbywały się samolotem Boeing 737, naszego strategicznego partnera SkyUp Airlines. Świeżo wyremontowane wnętrze samolotu i nowe ergonomczne fotele włoskiej firmy Geven zapewniają wygodną podróż oraz dodatkową przestrzeń, co bardzo doceniają nasi pasażerowie. Na pokładzie jest 189 miejsc, wszystkie w klasie ekonomicznej. Loty planowane są raz w tygodniu w rozkładzie dynamicznym, oznacza to, że wylot co tydzień będzie przesunięty o jeden dzień, np. z wtorku na środę

– informuje Kateryna Ushakova, Europe Regional Director Join UP! Polska.  

Tanzania jest obecna w portfolio marki Join UP!™ od 2015 roku. W tym czasie wybrało się tam ponad 22 tysiące klientów. Podróżujący mogą skorzystać z szerokiej gamy hoteli z różnych segmentów cenowych, w tym aż 10 obiektów na wyłączność tj.: AHG Dream’s Bay Boutique Hotel 4*, AHG Sun Bay Mlilile Beach Hotel 4*, AHG Waridi Beach Resort & Spa 4*, Varadero Zanzibar Hotel & Restaurant (Adults Only 12+) 3*, Sun Sea Bar (Adults Only 12+) 4*, Kigwedeni Villas 3*, Zanzibar Bahari Villas 4*, Mandarin Resort Zanzibar 4*, The One Resort 4*, Seashore Villa Kiwengwa 3*.

Oferta Join UP! została skonstruowana tak, żeby jak najwięcej polskich turystów mogło z niej skorzystać i spędzić urlop zgodnie ze swoimi preferencjami dotyczącymi sposobu wypoczywania oraz planowanego budżetu. Dlatego w propozycji noclegowej znajdują się zarówno obiekty ekonomiczne, jak i nowe, dopiero oddane do użytku gości designerskie hotele butikowe, apartamenty dla tych, którzy chcą w pełni doświadczyć lokalnej atmosfery oraz przytulne bungalowy na plaży. Dla rodzin z dziećmi przygotowano przestronne wille z wieloma udogodnieniami. Wszystkie hotele oferują Wi-Fi w lobby oraz pomieszczeniach ogólnodostępnych. Opiekę nad podróżującymi na Zanzibar będą sprawowali polskojęzyczni rezydenci.  

Urlop w Tanzanii to wspaniała okazja nie tylko do odpoczynku na rajskiej plaży, ale też do poszerzenia horyzontów i zapoznania się z kulturą, historią, egzotycznymi zwierzętami Wschodniej Afryki oraz naturalnymi cudami tego kontynentu. Turyści podróżujący z Join UP! mają do wyboru wiele krótszych i dłuższych wycieczek fakultatywnych m.in. ekscytujące programy safari w parkach krajobrazowych na jeden lub więcej dni, podziwianie Kilimandżaro, wizytę na sąsiednich wyspach połączoną obserwowaniem fauny i flory, nurkowaniem, snorkelingiem, rejsem tradycyjną afrykańską żaglówką, czy też odkrywanie lokalnych smaków i zapachów podczas zwiedzania jednej z wielu plantacji przypraw. W trakcie urlopu warto wybrać się na spacer po historycznej części stolicy Zanzibaru – Kamiennym Mieście (Stone Town) wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Praktyczne wskazówki – co warto wiedzieć przed urlopem na Zanzibarze?

  • Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. 
  • Wiza wydawana jest po przyjeździe, kosztuje 50 USD (po przylocie na Zanzibar należy wypełnić wniosek o wydanie wizy i karty migracyjnej). Za wizę można zapłacić kartą (tylko VISA, Master Card) lub gotówką (należy mieć odliczoną dokładną kwotę).
  • W obiektach noclegowych przy wymeldowaniu należy uiścić podatek turystyczny: w wysokości 5 USD za osobę za noc w hotelach 4*-5* i 4 USD w hotelach 3*.
  • Najlepiej zabrać ze sobą gotówkę, ze względu na wysokie prowizje za korzystanie z kart oraz limity w bankomatach. Nie jest rekomendowane zabieranie euro ze względu na przelicznik 1:1 w stosunku do USD. Nie są akceptowane dolary wydane przed 2013 r.
  • 1 dolar to 2500 szylingów tanzańskich. Na lokalnych targowiskach, w sklepikach z pamiątkami, sklepach, restauracjach lepiej płacić jest w szylingach.
  • Zalecane jest zabranie ze sobą adaptera do gniazdek elektrycznych (są typu angielskiego).
  • W Tanzanii obowiązuje całkowity zakaz wwożenia, kupowania i posiadania plastikowych toreb. Zakaz nie dotyczy opakowań medycznych i kosmetyków. Zalecane jest niezabieranie ze sobą toreb plastikowych (również ze sklepów wolnocłowych).
  • Przed wyjazdem zaleca się wizytę u lekarza medycyny tropikalnej nie później niż cztery – sześć tygodni przed planowaną podróżą na Zanzibar. Mimo iż szczepienia nie są obowiązkowe, warto o nich pomyśleć. Zalecane szczepienia to: dTap (tężec, błonica, krztusiec), wzw t. A, dur brzuszny. Można rozważyć też szczepienie przeciwko wściekliźnie.
  • Od 1 lutego 2023 roku zniesione zostały wszystkie covidowe ograniczenia wjazdu na Zanzibar. Nie jest już wymagane okazanie certyfikatu szczepienia, wyniku testu PCR i wypełnianie formularzy. Jednakże ze względów bezpieczeństwa podróżni mogą zostać poproszeni o wykonanie w dowolnym momencie na lotnisku bezpłatnego, szybkiego testu na obecność antygenu Covid-19.
  • Więcej informacji o podróżowaniu do Tanzanii znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/tanzania/idp

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcia: 24/7Communication