Głównym celem partnerstwa jest realizacja projektów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych, dążących do zwiększenia przepustowość Lotniska Chopina oraz poprawy bezpieczeństwa operacji lotniczych. Wszystkie inicjatywy będą oparte na aktywnej wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy obiema instytucjami. Podstawą wymiany informacji będą: konferencje, seminaria i szkolenia poświęcone tematyce transportu lotniczego.

– mówi Stanisław Wojtera prezes zarządu Polskich Portów Lotniczych S.A. i członek zarządu ACI Europe

W ramach współpracy najzdolniejsi studenci Wydziału Transportu będą mogli odbyć specjalistyczne i dyplomowe praktyki w PPL S.A. Uczelnia deklaruje też udostępnianie zasobów bibliotecznych, jak i wyników oraz efektów prac dyplomowych i projektów badawczo-naukowych realizowanych we współpracy z PPL S.A. Natomiast firma zobowiązuje się do przekazywania Politechnice danych i informacji. Dzięki porozumieniu studenci uzyskają możliwość odbycia specjalistycznych zajęć dydaktycznych na terenie PPL S.A. oraz będą mogli uczestniczyć w organizowanych specjalnie dla nich wizytach na podległych spółce lotniskach.

Podpisane porozumienie stanowi zobowiązanie Polskich Portów Lotniczych S.A. i Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej do aktywnej współpracy na rzecz rozwoju sektora lotniczego oraz edukacji w Polsce. Dzięki temu inicjatywa ta będzie miała pozytywny wpływ zarówno na środowisko akademickie, jak i na przemysł lotniczy w kraju.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polskie Porty Lotnicze