Od września do końca roku za przejazdy pociągami na Majorce nie trzeba będzie płacić. W ten sposób rząd Hiszpanii chce wzmocnić transport publiczny w obliczu rosnących cen paliw i energii. Z  udogodnienia korzystać będą mogli także turyści.

W czerwcu tego roku premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił, że od września do końca roku przejazdy pociągami w lądowej części Hiszpanii będą darmowe. Teraz zasada ta ma również obowiązywać na Majorce. Władze kraju będą subwencjonować w 100 procentach bilety wielokrotnego przejazdu majorkańskich kolei SFM – pisze niemiecki portal branży turystycznej Touristik Aktuell. Rząd chce w ten sposób wzmocnić transport publiczny w obliczu kryzysu gospodarczego i rosnących kosztów paliwa.

Nowe regulacje nie dotyczą biletów jednorazowych. W dalszym ciągu trzeba będzie też płacić za podróże na długich trasach. Bilet wielokrotnego przejazdu (obniżka nie dotyczy pojedynczych przejazdów) będzie można odebrać na głównym dworcu kolejowym w Palmie de Mallorca i na dworcach w Manacorze i Ince. Będzie on również dostępny w urzędach miast Marratxi i Llucmajor oraz w urzędach gmin w innych częściach wyspy.

Źródło: turystyka.rp.pl