Nie zabraknie najnowszych informacji i trendów ze świata turystyki, a także ciekawych prelekcji i wykładów prowadzonych przez uznanych ekspertów. 12 kwietnia będziemy poruszać się w czterech głównych obszarach: statystyce w turystyce, marketingu miejsc, turystyce doświadczeń oraz turystyce zrównoważonej. Tematem specjalnym będzie turystyka filmowa. Opowiemy o współpracy z funduszami filmowymi, ekipami filmowymi i o tym, jak wykorzystać filmowy potencjał lokacji znanych z serialowych historii w branży turystycznej.

Wśród ekspertów m.in.: Jarosław Szczygieł (Standardy ekologiczne, jako sposób zdefiniowania turystyki zrównoważonej), Maciej Dobrzyniecki (Kreowanie destynacji turystycznej przy pomocy narzędzi rankingowych turystyki gastronomicznej), Kaja Szafrańska (O podróżach szlakami filmowymi), Gdańska Komisja Filmowa wraz z gośćmi (O współpracy branży turystycznej z producentami i regionalnymi komisjami filmowymi), Maciej Sawicki White Bits (Wykorzystanie AI w marketingu), Pavel Trojan ZOPOT Praga (Kierunek Czechy), Mastercard (Statystyka i metody badań wydatków gości).

Wydarzenie poprowadzi Michał Zalewski.

Dzień wcześniej – 11 kwietnia – zapraszamy na spacer filmowy z przewodnikiem. Poprowadzimy Was szlakiem najbardziej znanych oraz najnowszych produkcji, które wykorzystały gdańskie plenery.

Bilety już dostępne: http://trendywturystyce.pl/

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Visit Gdansk