ITTF (International Tourism & Travel Fair Warsaw) to nowa nazwa targów turystycznych, które odbędą się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki w terminie od 16 do 18 marca 2023 roku.  Targi organizowane będą przez spółkę Międzynarodowe Targi Poznańskie i organizację samorządu branży turystycznej Polską  Izbę Turystyki. Partnerzy podpisali już umowę inicjującą nowe wydarzenie.

“W 3 dni dookoła świata” to hasło nowej imprezy targowej. W kwietniu b.r.  MPT i PIT podpisały podczas konferencji branży turystycznej organizowanej przez serwis Turystyka.rp.pl list intencyjny dotyczący  organizacji targów. Podczas Walnego Zgromadzenia członków Polskiej Izby Turystyki w Warszawie została zawarta ostateczna umowa. PIT reprezentowali prezes Paweł Niewiadomski i wiceprezes Piotr Henicz, natomiast Międzynarodowe Targi Poznańskie były reprezentowane przez dyrektora grupy produktów Dariusza Muślewskiego.

Jak podkreślają organizatorzy, mają to być jedyne targi turystyczne w Warszawie. Mają też nadzieję, że będą one największą imprezą turystyczną w kraju.

Wracamy do korzeni, ponieważ Izba była inicjatorem targów w Warszawie zaraz po przełomie ustrojowym. Chcemy, żeby to było święto polskiej turystyki i święto gospodarcze branży turystycznej. Ważne jest też, że Izba będzie partycypować w zyskach z imprezy

– mówił podczas podpisania umowy Prezes PIT Paweł Niewiadomski. Dodał również, iżma nadzieję na to, iż uczestnicy Walnego Zgromadzenia będą również ambasadorami tego wydarzenia.

Źródło: turystyka.rp.pl
Tekst: Anna Molęda – Kompolt