Wieża Trynitarska to najwyższy punkt widokowy Starego Miasta w Lublinie i najlepszy punkt, od którego należy rozpocząć zwiedzanie miasta. Spektakularny widok to niejedyny powód, dla którego warto pokonać 207 schodków, prowadzących na szczyt. Teraz każdy znajdzie tam także innowacyjne tabliczki z kodami QR, które pokażą, jakie kolejne atrakcje turystyczne warto mieć na swojej liście #mustsee!

Nowa aplikacja sieciowa, stworzona dla Wieży Trynitarskiej, pomoże turystom i mieszkańcom zlokalizować  i rozpoznać najciekawsze miejsca Starego Miasta oglądane na żywo z tarasu widokowego oraz zaplanować dalszy szlak zwiedzania. Aby z niej skorzystać, wystarczy wejść na Wieżę Trynitarską i wybrać jedną z czterech stron, z której można obejrzeć panoramę Lublina. Za pomocą telefonu z aparatem i dostępem do Internetu, należy zeskanować kod QR, przenoszący na stronę aplikacji oraz kod z odpowiednim oznaczeniem kierunku świata. Dzięki tym dwóm, prostym krokom, zwiedzający otrzymuje w telefonie dostęp do informacji i lokalizacji zabytków oglądanych w czasie rzeczywistym z tarasu widokowego Wieży Trynitarskiej.

Aplikacja udostępnia także zdjęcia i ciekawostki związane z obserwowanym miejscem oraz autorskie trasy, które należy zobaczyć podczas wycieczki po Lublinie. Wśród oznaczonych i opisanych w aplikacji zabytków znalazły się kościoły, klasztory, pałace i kamienice w stylu gotyckim, barokowym i renesansu lubelskiego oraz najsłynniejsze miejsca Starego Miasta, m.in. Zamek Lubelski, Baszta Półokrągła, Plac po Farze czy Trybunał Koronny.  

Aplikacja sieciowa, stworzona dla Wieży Trynitarskiej jest dostępna na telefonach z systemem Android i iOS w języku polskim oraz angielskim. Prócz ciekawych opisów zabytków i gotowych szlaków turystycznych, użytkownicy mogą skorzystać także z lektora, który opowie o oglądanym z Wieży budynku i przedstawi najważniejsze fakty z nim związane.  

Aplikacja powstała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: FLOW PR
Zdjęcia: Unsplsh, FLOW PR