Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia do Pekinu po niemal dwóch latach przerwy – poinformował w komunikacie przewoźnik. Pierwszy po przerwie rejs do Pekinu wystartuje w środę 7 grudnia o godz. 22:00 z lotniska Chopina w Warszawie.

Lot potrwa 10 godzin i będzie realizowany samolotem typu Boeing 787-Dreamliner. Samolot wyląduje w stolicy Chin 8 grudnia o godzinie 15.15.

Wznowienie tego połączenia to efekt z jednej strony otwierania granic Azji dla podróżnych, z drugiej – zainteresowania pasażerów lotami na tej trasie.
Póki co loty będą się odbywać raz w tygodniu, w środy. W początkach sezonu letniego 2023 narodowy przewoźnik ma przywrócić pełen program lotów. Oznacza to, że zarówno do Daxing, jak i do drugiego portu: Pekin-Capital wykonywane będą po trzy połączenia lotnicze tygodniowo.

Poprzednio maszyny narodowego przewoźnika lądowały w Porcie Lotniczym Pekin-Daxing (PKX), tym razem Dreamlinery będą lądować na lotnisku Pekin-Capital (PEK).
Bilety są już dostępne na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Ważna informacja dla podróżujących.

Obecnie aby przekroczyć granicę z Chinami należy na 48 godzin przed wylotem wykonać test PCR. Następnie – po uzyskaniu negatywnego wyniku – aplikować o tzw. zielony kod zdrowia, a na 24 godziny przed wylotem, wypełnić tzw. celną deklarację zdrowia. Po przylocie podróżny ma obowiązek poddać się kolejnym testom na obecność Covid-19.

Źródło: bankier.pl
Tekst: Anna Molęda – Kompolt
Zdjęcie: Pixabay