Za przygotowanie koncepcji i wykonanie projektu modernizacji hotelu Ikar w Poznaniu  odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Emkaa Architekci. Projekt wpasowuje się w charakter marki Four Points by Sheraton oraz spełnia wymogi klasyfikacji hoteli w standardzie 4 gwiazdek. Hotel Ikar w Poznaniu jest bliźniaczym hotelem hotelu Wieniawa we Wrocławiu.

Głównym założeniem projektu wnętrz pokoi było stworzenie przestrzeni odpowiadającej wizerunkowi marki skierowanej na otwartych i dynamicznych podróżnych, w przeważającej mierze biznesowych, poszukujących dobrej jakości i racjonalnej cenie.

Pokoje utrzymane są w estetyce ‘modern vintage’ integrującej współczesne formy z estetyką retro zakorzenioną w latach 50 i 60-tych. Zamiast tak powszechnych w pokojach hotelowych zabudów projektanci postawili na wolnostojące meble, niczym narastająca przez lata kolekcja przedmiotów z duszą kompletowana na targu staroci. Charakteru nadaje intarsjowana szafa, biurko w fornirze czeczotowym, fotel z repertuaru klasyki polskiego designu. Ściana w denimowej tapecie zestawiona jest ze skórzanym zagłówkiem a w przedsionku gości witają miętowe płytki, niedoskonałe niczym ręcznie formowana dawna ceramika.  Jakość materiałów i  wykonania podkreślona jest przez wyrafinowane lampy DCW.

Łazienka to zestawienie neutralnych białych płytek, ciepłej drewnianej okładziny ściennej, szafki retro i oryginalnego lustra.

– podkreśla Agnieszka Łebska, dyrektor ds. technicznych i realizacji inwestycji Polskiego Holdingu Hotelowego.

Ikar Poznań zlokalizowany jest kilometr od poznańskiego Starego Rynku oraz dwa kilometry od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 156 pokoi spełniających oczekiwania wymagających gości z bezpłatnym dostępem do internetu, obszerna przestrzeń konferencyjna, restauracja oraz drink bar. Przy obiekcie znajduje się parking.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Polski Holding Hotelowy