Czy będzie jeszcze zima? Czy przez ocieplenie klimatu wyjazdy na narty będą jeszcze możliwe? Prognozy pogody na najbliższy okres nie zapowiadają zbyt wielu opadów śniegu i siarczystych mrozów. Zamiast białego puchu i niskich temperatur będzie dość ciepło jak na tę porę roku. Co więc robić w zimowe ferie z dziećmi, gdy nie ma śniegu?

Dzieci – te małe i te duże – lubią śnieg, kochają zimę. Większość maluchów z niecierpliwością czeka na jej przyjście, a dorośli odliczają dni do zimowego urlopu. Jeżdżący na nartach z wyprzedzeniem planują zimowe wyjazdy w góry z przyjaciółmi i rodzinne ferie, jednak pogoda może popsuć narciarzom plany – nie tylko w tym roku. Przez globalne ocieplenie i wynikające z niego anomalie pogodowe, nie tylko w Polsce brakuje śniegu, topnieją też alpejskie lodowce. Zimy są i mniej śnieżne i coraz cieplejsze, co może stawiać przyszłość narciarstwa pod znakiem zapytania. Jak zatem spędzać zimowy czas z małymi i większymi dziećmi oraz nastolatkami, których rozpiera energia niezależnie od pory roku?

Jeśli tylko temperatura na to pozwala, naśnieżamy nasze trasy narciarskie armatkami śnieżnymi, ale jesteśmy przygotowani na różną aurę, bowiem ta w Polsce potrafi być bardzo zmienna. Dzięki zaletom położenia naszego kompleksu, mnogości atrakcji dla dorosłych i dzieci, zwłaszcza licznych propozycji na aktywne spędzanie czasu oraz zapraszającą do relaksu strefę SPA, nikt u nas się nie nudz.Mamy bardzo bogate zaplecze sportowe i doświadczonych instruktorów różnych dyscyplin, zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży w różnym wieku oraz świetną kadrę animatorów, którzy mają wiele pomysłów na ciekawe spędzanie czasu w każdą pogodę

– mówi Dorota Nidzgorska-Mazonik, Dyrektor Generalna Hotelu Arłamów.


W regionie Arłamowa powietrze jest najczystsze w Polsce, więc przebywając tutaj warto spędzać czas na świeżym powietrzu. Gdy śniegu jest za mało na szaleństwo na stoku (hotel na własną stację narciarską z oświetlonymi wyciągani i bezpiecznym wyciągiem taśmowym dla najmłodszych, wypożyczalną sprzętu (narty i snowboard) oraz szkółką narciarską), można wybrać się na edukacyjny spacer i poznać najciekawsze zwierzęta mieszkające w Bieszczadach. Świetną zabawą jest robienie zdjęć przyrody i krajobrazów albo survivalowy marsz po lesie. Tam, gdzie jest choć trochę śniegu można pozjeżdżać na sankach lub jabłuszkach. Gdy ciężko ulepić dużego bałwana, można zrobić chociażby bitwę na śnieżki, śniegową babkę lub mniejszego bałwanka czy fantazyjne napisy na śniegu. Na terenie obiektu jest też sztuczne lodowisko z wypożyczalnią – kto umie jeździć na łyżwach, może oddawać się szaleństwu ma lodzie, chętnym zdobycia nowej umiejętności, pomogą pingwinki do nauki jazdy. Na lubiących adrenalinę czeka park linowy 3doliny z trasami dla sprawnych i bardzo sprawnych w tej dziedzinie, a dla młodszych adeptów wspinaczki – certyfikowane place zabaw.

Oprócz różnych sportów i atrakcji oudoorowych do dyspozycji jest cała gama aktywności indoorowowych. Kolorowy przewodnik „Arłamów Zimowa przygoda”, który każdy mały Gość dostaje na recepcji, pomoże poznać wszystkie przestrzenie dedykowane dzieciom. Są w nim łamigłówki, krzyżówki, kolorowanki i ciekawostki, które umilają czas najmłodszym. Przez całe zimowe ferie odbywają się spotkania z hotelową maskotką Arłamkiem, który zaraża dobrą energią. O przygodach wesołego rysia można też poczytać w bajce „Na ratunek” autorstwa fantastycznego nauczyciela Jakuba Tylmana.

Dobrym pomysłem dla aktywnych jest wybranie się na basen – wewnętrzny ma atrakcje wodne i brodzik dla dzieci, zewnętrzny – z ciepłą wodą – jest całoroczny i ma wspaniały widok na okoliczne lasy. Na wielbicieli koni i kucyków czekają czworonożni podopieczni ośrodka jeździeckiego (zajęcia odbywają się krytej ujeżdżalni). Są też hotelowy Kids Club  i sala zabaw dla najmłodszych z całodzienną opieką, gdzie dzieci spędzają wspaniały czas pod okiem doświadczonych opiekunów, a rodzice mają chwilę, by się zrelaksować.

W halach sportowych można jeździć na specjalnych jeździkach lub rolkach oraz grać w gry zespołowe – siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną lub nożną. Można wybrać się na ściankę wspinaczkową lub mini golfa. Można też poćwiczyć na siłowni, pograć w tenisa, squash’a, badmintona, tenisa stołowego czy rozegrać turniej bilardowy. Zainteresowani grą w kręgle na pewno znajdą kręgielnię w Klubie Jamna.

Duży jest także wybór zajęć zorganizowanych. Aktywne Ferie 2023 w hotelu Arłamów przebiegają głównie na sportowo – w ofercie: gry i zabawy z animatorami, mini disco, treningi sportowe, warsztaty tematyczne, turnieje towarzyskie, Aqua aerobic, Flash dance i Waterpolo. Najmłodszym polecamy też zajęcia manualne „Zima w obrazku” i zajęcia kreatywne „sanki czy narty” oraz LEGO® TIME – czas z klockami LEGO® dla dzieci w każdym wieku. W trakcie warsztatów barmańskich Party TIME dzieci uczą się przygotowywania kolorowych i zdrowych koktajli. Podczas innych zajęć mogą poznać sportowe atrybuty, zdobyć paszport sportowego podróżnika, poszukiwać skarbów czy stawiać wesołe budowle.

Aktywności ruchowe – podchody, tory przeszkód, rozgrywki drużynowe – są przeplatane ciekawymi zajęciami plastycznymi, które rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię i kreatywność. Ponadto animatorzy sprytnie przemycają wiedzę o różnych krajach świata, sportach i ciekawostkach z różnych dziedzin. Można też poćwiczyć zdolności wokalne podczas muzycznej zabawy i karaoke czy wybrać się na seans filmowy, a rodzinna gra terenowa w formie zabawy w detektywów zapewni moc emocji i wspaniały, wspólny, integrujący uczestników czas.

Źródło: Hotel Arłamów