Przed NYX Hotel Warsaw – jednym z najbardziej lifestylowych hoteli w stolicy, należącym do sieci obiektów Leonardo Hotels otwiera się nowy rozdział. Od niedawna jego General Managerem jest Duńczyk Nino D. Rosenlund. W tej sytuacji powiedzieć „właściwy człowiek we właściwym miejscu”… to mało powiedziane.

Fot. Leonardo Hotels Poland

Nino Rosenlund to hotelarz z pasji, zamiłowania i z wyboru. Ma za sobą trzydzieści lat pracy w branży, z czego połowę na stanowisku Dyrektora Generalnego. Zarządzał obiektami największych hotelowych marek, a swoje doświadczenie zdobywał w Niemczech, w Chinach, w Danii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Uzbekistanie i w Rumunii. W swojej karierze Polskę wybrał po raz trzeci i nazywa ją swoim drugim domem.

Dlaczego zdecydował się przyjąć ofertę Leonardo Hotels i objąć zarządzanie jej flagowym obiektem?

Koncept marki NYX Hotels po prostu pasuje do mojego osobistego stylu. Classy, sassy, funky, cool – ta marka nigdy nie stoi w miejscu, nie mieści się w żadnym pudełku. Tutaj rządzi dynamika i otwarty umysł. W NYX Hotel Warsaw każdy poczuje się wyjątkowo, bo cały ten obiekt jest wyjątkowy – od pokoi z panoramicznymi oknami, barem na dachu i najlepszym w mieście widokiem na warszawskie wieżowce, po koncept kulinarny i wszechobecny street art. Poznałem w mojej karierze wiele marek i wiele hoteli. NYX Hotel Warsaw jest w tym gronie naprawdę szczególny

– przyznaje General Manager Nino D. Rosenlund.

Nino Rosenlund o karierze hotelarskiej marzył od 16. roku życia, a pierwsze kroki w branży stawiał w hotelu InterContinental we Frankfurcie. Początkowo był związany z pionem F&B i dotąd bardzo ceni pracę tego działu.

To tutaj najszybciej i najłatwiej można wpłynąć na emocje i na opinię gości. Doskonale przygotowane i podane danie, bezpośredni kontakt z obsługą i wnętrze, w którym chce się spędzać czas – to klucz do sukcesu

– mówi Nino Rosenlund.

Pierwsze stanowisko General Managera Nino Rosenlund objął w hotelu Radisson Blu w Krakowie, a następnie zarządzał obiektami między innymi w Aarchus (Dania) i Pekinie (Chiny).

Swoją energię do biznesu czerpie – jak sam przyznaje – z głęboko zakorzenionej woli rywalizacji. Posiada czarny pas w karate Shotokan, ukończył kilkakrotnie zawody pełnego Ironman’a, uwielbia nurkowanie, kolarstwo i bieganie.

Naprawdę lubię porównywać siebie i obiekt, którym zarządzam z innymi, konkurować i co oczywiste – być najlepszym

– mówi Nino Rosenlund.

Jaka wobec tego przyszłość rysuje się dla NYX Hotel Warsaw pod jego kierunkiem?

Razem z moim zespołem chcemy jeszcze mocniej zaznaczyć miejsce hotelu NYX na mapie Warszawy. Chcemy, by ze względu na świetną ofertę i lokalizację w sercu miasta nasz hotel był jeszcze bardziej atrakcyjny dla klientów biznesowych, a różne aspekty naszego konceptu mogą jeszcze bardziej przyciągać indywidualistów odwiedzających stolicę turystycznie

– zapowiada Rosenlund.

Czterogwiazdkowy NYX Hotel Warsaw znajduje się w Warszawie w kompleksie Varso, przy ulicy Chmielnej 71. Oferuje 331 pokoi, z których 31 to apartamenty. To jeden z najbardziej lifestylowych hoteli w mieście. Dysponuje 5 modułowymi salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 518 m2, które mieszczą do 400 osób. Ofertę baru i restauracji Clash na pierwszym piętrze uzupełnia  roof top bar Ether z imponującym widokiem na szklane wieżowce Warszawy w tym Varso Tower – najwyższy budynek w Unii Europejskiej.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Leonardo Hotels Poland