W  marcu  z usług krakowskiego lotniska skorzystało  687 311 pasażerów, czyli o 14 % więcej w stosunku do marca 2019 roku i o 44 %  więcej w stosunku do marca 2022.

Łącznie od początku roku w 2023 roku odnotowano  1 889 915 pasażerów.

Marzec okazał się frekwencyjnym sukcesem na krakowskim lotnisku, tym samym pożegnaliśmy sezon zimowy 2022/2023

– powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Od tygodnia obowiązuje już mapa wakacyjna z ponad 140 połączeniami do wielu miast na całym świecie. Przed nami wzmożony ruch związany z świętami Wielkanocnymi oraz majówką

– dodał  Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Święta Wielkanocne w Kraków Airport

W związku z większym ruchem pasażerskim w najbliższych dniach port prosi pasażerów
o przyjazd na lotnisko 3 godziny wcześniej oraz bieżące sprawdzanie statusów swoich lotów. Informuje też, że w Kaplicy p/w Zwiastowania Pańskiego w Kraków Airport msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny odbędą się o godz. 8.00 i 10.00.

Przypomnienie o nowościach w Kraków Airport

Linia lotnicza Ryanair proponuje nowe połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny.  Wizz Air uruchomi nowe połączenie do Lyonu, a także do Malagii.

Nowością w sezonie Lato 2023 będzie uruchomienie trasy Kraków – Stambuł. 27 kwietnia wystartuje połączenie do Stambułu oferowane przez PLL LOT, a od 01 maja na tej samej trasie polecimy z Turkish Arlines. Połączenie do Stambułu oferuje pasażerom Kraków Airport szereg możliwości przesiadkowych na dalsze loty, a podróż ułatwia operowanie przewoźników na zasadach codeshare. Istambuł to znakomite miejsce na wakacje, ale także do dalszego podróżowania do Turcji oraz  w najodleglejsze miejsca w Azji.

LATO 2023 to także powitanie nowych linii lotniczych – Air Serbia – która zacznie operować na trasie Kraków – Belgrad, a od maja Air Dolomiti wystartuje z połączeniem do Monachium.

Tekst :MM
Źródło: Kraków Airport