W październiku odnotowano 106,76% wolumenu ruchu pasażerskiego z października ubiegłego roku, przy większej o 2,21% liczbie operacji lotniczych, natomiast liczba pasażerów i liczba operacji lotniczych w porównaniu z październikiem 2019 roku to, w ujęciu procentowym, odpowiednio aż 136,68% i 122,16%.

– mówi Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.   Największym zainteresowaniem pasażerowie obdarzyli następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Rygę, Mediolan, Sztokholm, Helsinki, Oslo, Paryż i Bolonię.  

W październiku na lotnisku w Modlinie miały miejsce inauguracje trzech nowych połączeń lotniczych. 29 października rozpoczęły się loty bezpośrednie do Kopenhagi (dostępne w rozkładzie lotów Ryanair w poniedziałki, piątki i niedziele, a w okresie świąteczno-noworocznym również w czwartki). Następnego dnia uruchomione zostały bezpośrednie regularne loty do Walencji. Pasażerowie mogą korzystać z przelotów na tej trasie w poniedziałki i soboty. Natomiast z dniem 31 października siatka połączeń Lotniska Warszawa/Modlin wzbogaciła się też o realizowane trzy razy w tygodniu połączenia do Tirany (we wtorki, czwartki i soboty).  

– zaznacza Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.  

16 października br. została wprowadzana w życie nowa Taryfa opłat lotniskowych na Lotnisku Warszawa/Modlin. Zawarty w niej bogaty system zniżek ma służyć dalszemu rozwojowi siatki połączeń regularnych i wzrostowi wolumenu obsługiwanego ruchu pasażerskiego i towarowego.  

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Modlin Airport
Zdjęcie: Ryanair