Sieć Landmar Hotels uzyskała certyfikat Travelife Gold dla swoich dwóch hoteli położonych na południowo-zachodnim wybrzeżu Teneryfy: Landmar Playa La Arena i Landmar Costa Los Gigantes. Wyróżnienie to wpisuje się w politykę marki dotyczącą odpowiedzialnego zarządzania środowiskiem i lokalną społecznością oraz dbania o dobro pracowników.

Wspomniane zaangażowanie pozwoliło tym hotelom uzyskać jeden z najbardziej znaczących certyfikatów zrównoważonego zakwaterowania, a jednostka akredytująca przyznała im najwyższe wyróżnienie: Złotą Pieczęć.

Travelife to międzynarodowy certyfikat, który w drodze zewnętrznego audytu ocenia, czy obiekt noclegowy spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju oraz szacunku społecznego i kulturowego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że otrzymaliśmy ten certyfikat. W Landmar Hotels jesteśmy głęboko przekonani, że naszym obowiązkiem jest ochrona środowiska i zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko Ten certyfikat pokazuje nam, że jesteśmy na właściwej ścieżce i zachęca nas do dalszych innowacji i nowych rozwiązań

– mówi José María Teixidó, Dyrektor Operacyjny Landmar Hotels, po otrzymaniu złotej pieczęci Travelife.

Travelife to wyróżnienie dla firm, które wykazują zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Aby uzyskać ten certyfikat, sieć Landmar Hotels musiała spełnić szereg wymagań i wykazać się wyjątkową efektywnością środowiskową w obszarach takich jak gospodarka odpadami, redukcja emisji i ochrona zasobów naturalnych

– dodaje Teixidó.

Wśród działań na rzecz ochrony środowiska realizowanych przez Landmar Hotels warto zwrócić uwagę na wykorzystanie własnej stacji odsalania, dzięki której pozyskują 98% zużywanej przez nich wody, a także zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 27% od 2019 roku oraz produkowanie energía dzięki paneli fotowoltaicznym rozmieszczonym w obu obiektach. Landmar Hotels angażuje się również w odbudowe środowiska i fauny morskiej.

Inne certyfikaty uzyskane przez Landmar Hotels

Oprócz tego uznania, Landmar Hotels posiada trzy inne certyfikaty, które pokazują, że marka stawia na zrównoważony rozwój i szacunek społeczny. Hotele posiadają pieczęć Ecostars, która ocenia kluczowe elementy zrównoważonego rozwoju w każdym hotelu i mierzy wpływ każdego pobytu na środowisko, certyfikat UNE-EN ISO 14001 oraz wyróżnienie Great Place to Work, uzyskane w 2022 roku.

O Landmar Hotels

Landmar Hotels posiada dwa obiekty noclegowe na wyspie, położone na zachodnim wybrzeżu Teneryfy, w pobliżu imponujących klifów Los Gigantes.

Hotel Landmar Playa La Arena, ze spektakularnymi widokami na morze, jest idealny na podróż we dwoje lub z przyjaciółmi. Ma luksusowe wnętrza i wspaniałe tereny zewnętrzne, na których wyróżniają się cztery baseny – jeden z nich to Infinity – centrum fitness i Platinum Club dla tych, którzy wybierają bardziej ekskluzywną obsługę.

Dzięki pięciu basenom, w tym jednemu ze zjeżdżalnią i dwóm dla niemowląt, a także centrum fitness, klubowi dla dzieci, hotel Landmar Costa los Gigantes ma wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się najlepszymi rodzinnymi wakacjami. To miejsce, w którym dzieci mogą bawić się ze swoim zwierzakiem Landi, a rodzice relaksować się w spa!

Oba hotele oferują pierwszorzędną gastronomię i oferują własne wycieczki, aby odkrywać najatrakcyjniejsze miejsca na Teneryfie.

Źródło i zdjęcia: Landmar Hotels
Tekst Mirosław Mikulski