To jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku w branży turystyki zdrowotnej. Konferencja pt. Perspektywy Rozwoju Turystyki Zdrowotnej odbędzie się 18 maja w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Dlaczego to tak ważne i wartościowe przedsięwzięcie?


Konferencja pozwoli zwiększyć świadomość na temat nowoczesnego podejścia do tytułowej formy turystyki. Praktyczna wiedza przekazana przez ekspertów z owego obszaru jest pierwszym krokiem w stronę poprawy naszej kondycji zdrowotnej. Od tej pory kwestie związane z diagnostyką i leczeniem nie będą musiały się kojarzyć ze strachem, stresem i brakiem czasu. Alternatywna forma turystyki zdrowotnej jest odpowiedzią na współczesne problemy z dostępem do służby zdrowia i placówek medycznych.

Przedsięwzięcie organizowane przez Fundację – Instytut Badań i Edukacji Społecznej, Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną, Śląską Organizację Turystyczną oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach to również ogromna dawka wiedzy biznesowej. Prelegenci zadbają o to, aby przybliżyć możliwości oraz potencjał działań biznesowych w kontekście innowacyjnych technologii, które pozostają nierozerwalne z nowoczesną turystyką zdrowotną. Prezentacje przedsiębiorstw związanych z medycyną pozwolą zrozumieć zaawansowane podejście do procesów diagnostycznych i metod leczenia.

Tytułowa inicjatywa ma również na celu przybliżenia unikalnego piękna Krainy Tysiąca Jezior. Warmia i Mazury to region nazywany „Zielonymi Płucami Polski” ze względu na swoje wyjątkowe walory przyrodnicze. To również obszar bogaty pod względem historycznym i kulturalnym. Szeroka oferta turystyczna i rozbudowana infrastruktura sprawia, że jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów w skali kraju cieszy się coraz większą popularnością pośród gości z Polski i spoza jej granic. To z kolei poszerza potencjał regionu i stwarza szereg nowych możliwości zarówno dla mieszkańców regionu, jak i dla osób, które chcą się w nim osiedlić.

Nie bez przyczyny miejscem konferencji są Katowice. Stolica Województwa Śląskiego jest miejscem sprzyjającym działaniom biznesowym oraz dynamicznemu rozwojowi nowych technologii. Śląsk zamieszkuje ponad 5 milionów osób, a to czyni region drugim pod względem zaludnienia województwem w skali kraju. Jest to największy zurbanizowany obszar w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z najsilniejszych gospodarczo regionów w Polsce.

Źródło (tekst, grafiki i zdjęcia): Fundacja – Instytut Badań i Edukacji Społecznej