Wyróżnienie przyznane w środę przez Stowarzyszenie Pisarzy Podróżniczych Obszaru Pacyfiku (PATWA) podkreśla rosnącą reputację Jamajki jako najlepszego kierunku podróży. Założona w 1999 roku PATWA jest międzynarodową organizacją medialną non-profit zrzeszającą pisarzy podróżniczych, której celem jest docenianie doskonałości w branży.

Nagrodę Global Destination of the Year z rąk Yatana Ahluwalii, Sekretarza Generalnego PATWA odebrał minister turystyki Edmund Bartlett. W uroczystości wziął jeszcze udział Delano Seiveright, starszy strateg i doradca w Ministerstwie Turystyki oraz Chevannes Barragan De Luz, menedżer ds. rozwoju biznesu na Europę kontynentalną.

Odbierając nagrodę Minister Turystyki Edmund Bartlett wyraził głęboką wdzięczność za uznanie i podkreślił reputację Jamajki ze względu na jej kuchnię, muzykę i gościnność. Minister Bartlett podkreślił też głęboki wpływ tych empirycznych doznań na gości, co tworzy trwałe wspomnienia, które zostają długo w pamięci.

Ceremonia wręczenia nagród PATWA, najważniejsze wydarzenie targów ITB Berlin, stanowi punkt kulminacyjny w kalendarzu turystyki. Licząc w tym roku ponad 20 tysięcy uczestników, ITB Berlin są największymi na świecie targami branży turystycznej, oferującymi kluczowe możliwości nawiązywania kontaktów i ułatwiającymi wymianę wiedzy między profesjonalistami z branży.

Nagroda Global Destination of the Year została przyznana po fenomenalnych osiągnięciach turystycznych Jamajki. W 2023 r. wyspę odwiedziło ponad cztery miliony gości z zagranicy co wygenerowało dochody w wysokości 4,2 miliarda dolarów i ugruntowało status Jamajki jako potęgi na światowym rynku turystycznym.

To prestiżowe wyróżnienie uzupełnia rosnącą listę nagród otrzymanych przez Jamajką i doceniających autentyczną i wyjątkową ofertę turystyczną. W zeszłym roku wyspa zdobyła tytuł „Najlepszego kierunku kulinarnego Karaibów” w konkursie World Culinary Awards. Ponadto Jamajka zdobyła imponującą liczbę 33 nagród World Travel Awards, w tym prestiżowy tytuł „Wiodącego kierunku podróży na Karaibach”.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Jamaica Tourist Board Represented by TMR International