Dua Lipa i inni w Gdyni, Metallica w Warszawie – miniony weekend przyniósł miłośnikom muzyki, wielkie emocje. Ale też spore wydatki.

– mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl.

Już teraz w bazie Nocowanie.pl na czas przyjazdu supergwiazdy zostało jedynie 10% wolnych miejsc. Wśród nich wciąż znaleźć można oferty w dobrych cenach, gdzie para za dobę pobytu zapłaci średnio 300 złotych. Na razie są to ceny zbliżone do tego, co w pozostałych terminach, choć jak przewiduje ekspert, w ostatnim tygodniu przed wydarzeniem ceny zapewne wzrosną.

W lepszej sytuacji są wielbiciele Męskiego Grania. Dzięki temu, że ten format koncertowy gości w różnych regionach, nie gromadzi wszystkich swoich fanów w jednym miejscu. Na jego trasie zarówno dostępność, jak i ceny są zbliżone do tego, co w pozostałych dniach wakacji.

– podkreśla Rzeszutek.

W kolejny weekend Męskie Granie zagości w Gdańsku, gdzie wciąż dostępnych jest sporo miejsc, a w porównaniu do innych wydarzeń i koncertów, wciąż jest stosunkowo tanio. Para za dobę pobytu zapłaci od 320 złotych za wypoczynek w motelu, czy 440 złotych za pobyt w hostelu. Pobyt w hotelach czy apartamentach, to wydatek rzędu 500-700 złotych za dobę.

Również w najbliższy weekend w Łodzi odbędzie się największy w Polsce festiwal muzyki elektronicznej. Chociaż Audioriver proponuje swoje miasteczko namiotowe to nie brakuje chętnych do spania pod dachem, a dostępność miejsc noclegowych spadła do poziomu 25%. W rozsądnej cenie znaleźć można noclegi pracownicze oraz kwatery i pokoje – odpowiednio 448 i 400 złotych za pobyt dwóch osób przez dwie doby. Nieco inaczej wygląda sytuacja w apartamentach i hotelach. Tu trzeba się liczyć z wydatkiem około 2000 złotych za dwie doby noclegu dla dwóch osób. Tydzień później, te same apartamenty są nawet o połowę tańsze.

Ze znalezieniem noclegu powinni pospieszyć się ci, którzy chcą się wybrać na Kazimiernikejszyn. W czasie festiwalu rozpoczynającego się 17 lipca w Kazimierzu Dolnym czeka na nich tylko 11% miejsc. Szybko znikają tańsze opcje zakwaterowania, gdzie zapłacić można 480 złotych za cztery dni pobytu dla dwóch osób. Więcej jest tych, gdzie dwie osoby, które chcą uczestniczyć w całym wydarzeniu, muszą zapłacić nawet 2500 złotych za czterodniowy pobyt.

Swoje duże wydarzenia ma też Kołobrzeg. Na czas Sunrise Festival, czyli 19-21 lipca, dostępnych jest 23% miejsc. I tu na czas festiwalu ceny rosną. Najtańsza opcja noclegu dla dwóch osób za dwie noce to 1080 złotych za pobyt w kwaterach i pokojach, podczas gdy tydzień później, jest o połowę taniej. Najdroższa opcja to wydatek blisko 4300 złotych. Ceny apartamentów tydzień później, są o połowę niższe – poniżej 2000 złotych za 2 dniowy pobyt 2 osób.

– podpowiada Agnieszka Rzeszutek.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: HETMAN PR&MEDIA RELATIONS JOANNA KARPIŃSKA