Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach to jedyny polskie lotnisko, na którym regularnie lądują samoloty brytyjskich tanich linii lotniczych Jet2com. Boeingi 737 przylatują do Balic z Birmingham, East Midlands, Glasgow, Leeds/Bradford, Manchesteru i Newcastle.

System rezerwacyjny brytyjskiego operatora wskazuje, że w szczycie letniego sezonu, zawieszone zostanie pięć z sześciu tras Jet2com do Krakowa. Działanie linii, najprawdopodobniej, podyktowane jest opóźnieniami w dostawach nowych samolotów i chęcią zarobienia większych pieniędzy poprzez przewóz Brytyjczyków do wakacyjnych kurortów w hiszpańskiej Andaluzji, portugalskim Algarve czy na Wyspy Kanaryjskie lub Maderę.

Rejsy Birmingham – Kraków – Birmingham nie będą realizowane od 16 lipca do 6 września. Na okres prawie pięciu miesięcy (20 maja – 7 listopada) Jet2com zawieszą połączenie z i do East Midlands. Połączenia między szkockim Glasgow a Balicami zawieszone zostały na okres 21 maja – 2 września. Z kolei między 16 lipca a 6 września nie dostępne będą loty z i do Leeds/Bradford. Z położonego w północno-wschodniej Anglii Newcastle upon Tyne do Małopolski samoloty nie będą latać od 16 lipca do 6 września.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło: Rynek Lotniczy
Grafika: Kraków Airport