W sezonie „Lato 2024” samolotami Mavi Gök Airlines, w tym najbardziej prestiżowym szerokokadłubowym Boeingiem 777-300ER, będą obsługiwane rejsy czarterowe pomiędzy Katowice Airport a turecką Antalyą. Oprócz tej maszyny Anex Tour do obsługi swoich rejsów z Pyrzowic używać będzie dwóch 275-miejscowych Boeingów 757-300 oraz 189-miejscowych Boeingów 737-800 NG. Obsługę naziemną rejsów zleconych przez Anex Tour zapewnia w Katowice Airport firma handlingowa Welcome Airport Services sp. z o.o.

W 2024 roku Anex Tour Poland zdecydowanie zwiększył swoją obecność na polskim rynku czarterowym.

– mówi Ilker Adiguzel – dyrektor generalny Anex Tour Poland.

– mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

W minionym roku na kierunkach tureckich obsłużono w Katowice Airport 773 tys. pasażerów, tym samym Turcja była najpopularniejszym państwem w siatce połączeń katowickiego lotniska. W 2023 roku odnotowano w Pyrzowicach 5,6 mln pasażerów, z tego 2,95 mln skorzystało z siatki połączeń regularnych, a 2,63 mln z oferty lotów czarterowych. Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ubiegłym roku katowicki port lotniczy utrzymał pozycję największego polskiego lotniska w segmencie przewozów czarterowych.


Grupa Anex Tour, która działa od ponad 28 lat, to największy touroperator w Turcji oraz jeden z większych touroperatorów w Niemczech. Aktualnie prowadzi biura w prawie 40 państwach na całym świecie. Grupa, obok własnej linii lotniczej, dysponuje również siecią hoteli w Turcji.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze