Wprowadzony na rynek w czerwcu 2023 r. WIZZ MultiPass sprawdził się jako korzystna cenowo opcja podróżowania, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród polskich podróżników. Z danych Wizz Air wynika, że 50% abonentów MultiPass to głównie przedstawiciele pokolenia millenialsów, natomiast drugą co do wielkości grupą użytkowników MultiPass jest generacja X, która stanowi 29% wszystkich abonentów. Aż 58% abonentów WIZZ MultiPass pochodzi z Warszawy, a ponad 47% wszystkich subskrypcji MultiPass zostało dokonanych przez kobiety. Spośród wszystkich tras Wizz Air pasażerowie MultiPass najczęściej wybierali trasy z Warszawy do Alicante, Barcelony, Teneryfy, Keflaviku i Londynu Luton.

Wizz Air zauważył, że od czasu wprowadzenia produktu na rynek ponad 80% pasażerów korzystało wyłącznie z biletów, ale przed podróżą pasażerowie dodali dodatkowe usługi, takie jak WIZZ Priority i różne rodzaje bagażu, co oznacza, że podróżni nadal mają możliwość oszczędzać jeszcze więcej. Warto wspomnieć, że zakup produktu MultiPass wraz z bagażem i/lub WIZZ Priority eliminuje dodatkowe koszty poniesione przy późniejszym zakupie tych usług. Wizz zachęca klientów do wyboru opcji MultiPass z usługami dla nich najkorzystniejszymi.

  PLAN SUBSKRYPCJI  W JEDNĄ STRONĘ  W DWIE STRONY
TYLKO BILET279 PLN558 PLN
BILET + WIZZ PRIORITY437 PLN874 PLN
BILET + 20 KG BAGAŻ REJESTROWANY491 PLN982 PLN
BILET + WIZZ PRIORITY +                20 KG BAGAŻ REJESTROWANY649 PLN1298 PLN

Dzięki tym taryfom WIZZ MultiPass może pomóc pasażerom zaoszczędzić do 40% na biletach nawet do najpopularniejszych miejsc docelowych.

Polscy pasażerowie mogą wybrać, spośród szerokiej gamy dostępnych kierunków, lot w jedną lub w obie strony i zdecydować czy dodać usługę Wizz Priority i/lub limit bagażu. Podobnie jak w przypadku zwykłego biletu Wizz Air, dodatkowe usługi można kupić i dodać do rezerwacji przed lotem za pośrednictwem strony odprawa i rezerwacje.

Klienci mają możliwość zarezerwowania lotu od razu po rozpoczęciu subskrypcji i odbycia pierwszej podróży zaledwie pięć dni później. Wybierając kolejny miesiąc jako miesiąc początkowy abonamentu, klienci będą mogli skorzystać z lotu począwszy od szóstego dnia miesiąca i przez kolejne 29, 30 lub 31 dni, w zależności od miesiąca. Subskrypcja będzie odnawiana każdego pierwszego dnia miesiąca.

Istnieje również możliwość zakupu WIZZ MultiPass w połowie miesiąca, jeśli do końca tego miesiąca pozostało więcej niż 5 dni. Klient zostanie obciążony opłatą i będzie mógł wejść na pokład wybranego lotu w ciągu 5 dni. W tym przypadku pasażer wyraża jednak zgodę na skrócenie okna podróży w pierwszym miesiącu: abonament będzie odnawiany w dalszym ciągu każdego pierwszego dnia miesiąca.

Pasażerowie, którzy wykupili subskrypcję próbną, która obowiązuje przez 6 miesięcy, mogą teraz przejść na nową subskrypcję 12-miesięczną. Pasażerowie ci będą mogli zmienić subskrypcję, która rozpoczyna się w miesiącu po złożeniu wniosku. Oznacza to, że pasażerowie będą musieli uiścić nowy abonament i rozpocząć nowy 12-miesięczny plan subskrypcji już w miesiącu po złożeniu wniosku. Niemniej jednak Wizz Air poinformuje pasażerów z wyprzedzeniem, że mogą przedłużyć subskrypcję o dodatkowe 12 miesięcy po pierwotnych 6 miesiącach. Jeżeli pasażerowie zmienią zdanie po zakupie nowego 12-miesięcznego abonamentu, będą mieli standardowe 14 dni na odstąpienie od umowy.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: A PRiori Communications