Agenci turystyczni, przedstawiciele prasy, hotelarze spotkali się na największym europejskim workshopie, który odbył się w Egipcie. W evencie wzięły udział biura agencyjne z pięciu państw – Polski, Ukrainy, Łotwy, Estonii i Litwy.

Całe wydarzenie to ogromne strategiczne przedsięwzięcie – począwszy od planowania przez organizację eventów i wydarzeń oraz ich realizację.

Przez prawie 10 dni agenci turystyczni wraz z Anex Tour wzięli udział w szkoleniach, warsztatach i innych eventach, które miały na celu integrację i poznanie się przedstawicieli branży współpracujących z firmą Anex Tour na świecie.

Spotkanie odbyło się w Egipcie w jednym z kluczowym kierunków dla Organizatora. Goście zakwaterowani byli w luksusowych, pięciogwiazdkowych hotelach Meraki Resort, White Hills Resort oraz Rixos Golf Villas & Suites Sharm El Sheikh. Podczas prezentacji Anex Tour podsumował rok 2023, który dla Polski zakończy się prawdopodobnie liczbą dochodzącą do 250 tys. klientów i przedstawił plany na rok 2024, gdzie zgodnie z zapowiedzią touroperatora liczba klientów ma dojść do 400 tys. klientów. Dodatkowo podczas prezentacji Anex Tour ogłosił nowość na zimę – pierwszy kierunek egzotyczny Zanzibar, do którego klienci polecą czarterem z Katowic oraz nowe kierunki na lato 2024 do których należą między innymi Tunezja (kontynentalna i Djerba), poszerzenie oferty na Turcję (Bodrum i Dalaman) i już wkrótce Emiraty Arabskie. W sezonie 2024 Anex Tour do lotnisk wylotowych z Polski dodał również wyloty z Krakowa i jak zapowiada to jeszcze nie koniec. W kuluarach odbyły się rozmowy o biznesie. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala, podczas której Anex Tour nagrodził najlepszych agentów turystycznych z Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich.


Anex Tour Poland działa na międzynarodowym rynku turystycznym od ponad 28 lat i obecny jest w 39 krajach. Touroperator w swojej ofercie posiada popularne kierunki wśród turystów na czele z Turcją, Egiptem, Bułgarią czy Grecją. Specjalizuje się również w destynacjach egzotycznych takich jak m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Sri Lanka, Malediwy. Oprócz tego Anex Tour posiada własną linię lotniczą Mavi Gök Airlines. Z Polski planuje wyloty z największych miast w Polsce: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Rzeszowa. Jako pierwszy Touroperator w historii oferuje swoim klientom przeloty w podwyższonej klasie Comfort oraz Biznes – Boeingami 777.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Anex Tour