Fot. Wizz Air

Od otwarcia w 2019 roku krakowska baza Wizz Air odegrała fundamentalną rolę w łączeniu Polski z miejscami docelowymi w Europie i poza nią, zapewniając niskokosztowe możliwości podróży ponad 4 milionom pasażerów. Strategicznie zlokalizowana baza WIZZ w Krakow Airport znacząco przyczyniła się do rozwoju infrastruktury transportu lotniczego w regionie, poprawiając łączność i dostępność.

W ciągu ostatnich pięciu lat Wizz Air stale rozwijał swoją działalność z Krakowa, wprowadzając nowe trasy i zwiększając częstotliwość lotów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na podróże lotnicze. Zaangażowanie linii w oferowanie niskich cen w połączeniu z doskonałą obsługą sprawiło, że podróże lotnicze stały się bardziej dostępne dla szerszego grona odbiorców, stymulując działalność turystyczną i biznesową w Krakowie i poza nim.

– powiedziała Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Obecnie pasażerowie latający liniami Wizz Air z krakowskiego lotniska mogą wybierać spośród szerokiej oferty 17 tras, łączących ich z różnorodnymi miejscami docelowymi w Europie i poza nią. Dzięki 17 kierunkom zlokalizowanym w 12 krajach podróżni mogą z łatwością zaplanować kolejną przygodę lub podróż służbową, wygodnie i elastycznie.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air