Linia Wizz Air z dumą ogłasza ważny kamień milowy, świętując przewiezienie 25 milionów pasażerów do i z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. To wyjątkowe wydarzenie jest potwierdzeniem zaangażowania linii Wizz Air w rozwój lotnictwa w regionie.

Od rozpoczęcia działalności w Porcie Lotniczym Gdańsk w 2004 roku, Wizz Air bardzo rozwinął swoją bazę. Obecnie posiada 7 samolotów typu Airbus i jest kluczowym graczem na rynku, łącząc Gdańsk z 35 miejscami docelowymi w 17 krajach. Pasażerowie WIZZ mają możliwość podróżowania między innymi do takich miejsc jak: Alicante, Kopenhaga, Kutaisi, Larnaka, Malaga, Oslo, Reykjavík Split, Teneryfa, Tirana i wiele innych.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, położony w północnej Polsce, jest kluczowym portem lotniczym dla bazy Wizz Air i jej działalności. W wyniku stałego rozwoju linii i wprowadzania nowych tras, liczba przewożonych pasażerów sukcesywnie wzrastała na przestrzeni lat. To niezwykłe osiągnięcie jest dowodem na niesłabnącą popularność Wizz Air i duży popyt na niskokosztowe loty do i z Gdańska.

Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ten historyczny kamień milowy, jakim jest przewiezienie 25 milionów pasażerów na lotnisku w Gdańsku. Jest to dowód zaufania i lojalności, jakimi nasi pasażerowie obdarzyli WIZZ przez lata. Niezmiennie staramy się oferować najniższe ceny, doskonałą obsługę i rozbudowaną siatkę miejsc docelowych, aby zaspokoić wszelkie potrzeby naszych klientów

podkreśla Zsuzsa Trubek, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Sukces Wizz Air w Gdańsku jest częścią strategii rozwoju połączeń lotniczych i stymulowania turystyki w regionie. Konsekwentnie rozwijając siatkę Wizz Air i inwestując w nowoczesną flotę, linia lotnicza zamierza dalej wzmacniać pozycję Portu Lotniczego Gdańsk jako bramy dla podróżnych poszukujących niskokosztowych opcji podróżowania po Europie.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air