Progam WIZZ Multipass został wprowadzony w Polsce od 1 czerwca i umożliwia abonentom podróżowanie raz w miesiącu na wybranej międzynarodowej trasie Wizz Air po uiszczeniu stałej opłaty rozpoczynającej się od 239 zł/miesiąc. Nie jest ona uzależniona od sezonowości ani tego, czy jest to rezerwacja last minute. Kupując subskrypcję, podróżni mogą stworzyć plan, który najlepiej odpowiada ich potrzebom: wybierając opcję lotu w jedną lub w obie strony oraz decydując, czy dodać usługę Wizz Priority i/lub limit bagażu. Podobnie jak w przypadku zwykłego biletu Wizz Air, dodatkowe usługi można kupić i dodać do rezerwacji przed lotem na stronie „Odprawa i rezerwacje”.  

Z danych systemowych wynika, że pasażerami Multipass są głównie przedstawiciele pokolenia millenialsów – 69% wszystkich rezerwacji, natomiast drugą co do wielkości grupą, dla której Multipass okazał się hitem, jest Generacja X z ponad 30% rezerwacji. Aż 27% abonentów WIZZ Multipass pochodzi z Warszawy, a ponad 54% wszystkich rezerwacji Multipass zostało dokonanych przez kobiety. Spośród wszystkich tras Wizz Air pasażerowie Multipass najczęściej wybierali trasy z Warszawy do Alicante, Barcelony, Teneryfy, Keflaviku i Londynu Luton.  

Wizz Air odnotował, że od momentu wprowadzenia produktu na rynek 86% pasażerów korzystało wyłącznie z biletów, ale przed podróżą pasażerowie dodali dodatkowe usługi, takie jak pierwszeństwo wejścia na pokład i różne rodzaje bagażu. Warto wspomnieć, że zakup produktu Multipass wraz z bagażem eliminuje dodatkowe koszty ponoszone przy późniejszym zakupie dodatkowych usług.

WIZZ MultiPass może pomóc pasażerom zaoszczędzić nawet 20% na biletach między nawet najpopularniejszymi miejscami docelowymi. Świetna okazja szczególnie dla pasażerów, którzy muszą często dojeżdżać z Polski na dowolną wybraną trasę międzynarodową.  

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air.