Wizz Air uruchamia loty na Malediwy. Na rajskie wyspy na Oceanie Indyjskim będzie można dotrzeć dzięki połączeniu z Abu Zabi, do którego pasażerowie z Polski mogą dotrzeć z Katowic lub Krakowa. Nowe połączenia zapewnią podróżnym możliwość odkrywania wakacyjnych miejsc, dzięki przystępnej ofercie taniego przewoźnika. Bilety dostępne są już w sprzedaży na oficjalnej stronie Wizz Air. Nowa trasa będzie obsługiwana na pokładzie najnowszego samolotu Airbus 321 Neo.


Z Abu Zabi na Malediwy będzie można polecieć Wizz Airem już od 4 października. Tani przewoźnik będzie oferować loty cztery razy w tygodniu – we wtorki, czwartki, soboty i niedziele – z Abu Zabi do Male, głównego międzynarodowego lotniska na Malediwach. Z Abu Zabi Wizz Airem można obecnie dolecieć do 34 miejsc na świecie.

To będzie jedna z najdłuższych tras w siatce linii Wizz Air. Lot na Malediwy będzie trwał ponad 5 godzin.

Położone na Oceanie Indyjskim Malediwy to miejsce na wakacje szczycące się białymi piaszczystymi plażami i kolorowymi rafami.

Oprócz Malediwów, WizzAir uruchamia również połączenie do Kuwejtu, piątego kluczowego miejsca docelowego przewoźnika w Zatoce Perskiej. Loty do Kuwejtu, położonego w północno-zachodniej części Zatoki Perskiej, będą odbywać się z Abu Zabi codziennie. To wyjątkowa szansa poznania arabskich tradycji i historii. W mieście Kuwejt znajduje się większość głównych atrakcji turystycznych kraju: Sheikh Jaber Al-Ahmad Cultural Center, zwane nieformalnie Operą Kuwejcką, Wielki Meczet oraz Sheikh Abdullah Al Salem Cultural Center czy tradycyjny market Souq Al Mubarakiya.

Źródło: rynek-lotniczy.pl