Wizz Air stale zwiększa swoją obecność w Polsce. Ostatnio linia ogłosiła dodanie 8. samolotu do bazy w Gdańsku oraz uruchomienie dwóch nowych tras: do Walencji i Rzymu. 13 grudnia Wizz Air zainauguruje trasę z lotniska Warszawa – Radom do Larnaki na Cyprze. Z kolei, trasa Katowice – Bruksela Charleroi zostanie uruchomiona 14 grudnia. Na przestrzeni 19 lat stałego rozwoju przewoźnika powstało pięć baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Wizz Air obecnie realizuje loty z 12 polskich lotnisk i zatrudnia w kraju ponad 1,3 tys. pracowników, wspierając jednocześnie ponad 8300 lokalnych miejsc pracy w branżach pokrewnych.

Wizz Air jest obecny na warszawskim Lotnisku Chopina od 2004 roku. Na przestrzeni lat Wizz Air znacząco rozwinął swoją obecność na warszawskim lotnisku – aktualnie przepustowość osiąga 125% w porównaniu ze wskaźnikiem sprzed pandemii i wzrośnie do 150% po dodaniu 12. samolotu. Rozbudowa floty i siatki połączeń składającej się aktualnie z 56 tras do 24 krajów czyni Wizz Air kluczowym graczem i umacnia jego pozycję lidera wśród niskokosztowych przewoźników (ULCC) w regionie. Nowy, 12. samolot, usprawni łączność bazy w Warszawie i zwiększy dostępność różnorodnych miejsc docelowych.

– powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie József Váradi, CEO Wizz Air.

Świętując wydarzenie, Wizz Air uruchomił dzisiaj, 12 grudnia 2023 roku, specjalną pulę 12 tys. biletów w cenie 12 euro. Ta limitowana czasowo oferta obowiązuje do 23:59 CET i pozwoli pasażerom rezerwować loty na wybranych trasach w polskiej siatce połączeń w cenie 12 euro.

TrasaTygodniowa liczba lotów
Warszawa – Rzym Fiumicino11 → 14
Warszawa – Barcelona9 → 11
Warszawa – Mediolan Bergamo9 → 11
Warszawa – Kopenhaga7 → 9
Warszawa – Oslo Torp5 → 7
Warszawa – Eindhoven4 → 7
Warszawa – Bari3 → 5
Warszawz – Bazylea3 → 5
Warszawa – Bolonia3 → 4
Warszawa – Split2 → 3
Warszawa – Heraklion2 → 3

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air