Do flota Wizz Air w Warszawie dołączył dziesiąty samolot Airbus A321neo. Będzie on obsługiwał najnowszą trasę ze stolicy Polski do Sewilli w Hiszpanii. Ponadto dodatkowa przepustowość pozwoli Wizz Air na zwiększenie częstotliwości lotów z bazy w Warszawie do Barcelony, Katanii, Kopenhagi, Korfu, Heraklionu, Larnaki, Lizbony, Mediolanu, Rzymu i Tel Awiwu. Liczba tras Wizz Air z bazy w stolicy zwiększa się do 58.

Wraz z dodaniem dziesiątego samolotu do bazy w Warszawie i nowych tras do polskiej siatki połączeń, Wizz Air umacnia swoją pozycję lidera na lotnisku jako największa ultra niskokosztowa linia lotnicza (ULCC) operująca z Warszawy. Te starania potwierdzają zaangażowanie Wizz Air w oferowanie popularnych miejsc docelowych i bardzo niskich cen biletów jak największej liczbie pasażerów w najbardziej zrównoważony sposób. To wsparcie ponad 356 tys. pasażerów w dotarciu do miejsc docelowych w czerwcu z Warszawy. To 12 tys. pasażerów dziennie podróżujących z i do Warszawy.

Cieszymy się, że możemy powitać w Warszawie nasz dziesiąty samolot. Obserwowanie naszej ekspansji na rynku jest ekscytujące i przynosi ponad 200 000 dodatkowych miejsc do sprzedaży z naszej największej bazy w kraju, zwiększając w ten sposób łączną liczbę oferowanych w sprzedaży miejsc ze stolicy do prawie 3 900 000. To osiągnięcie, z którego jesteśmy dumni, ponieważ oznacza, że możemy łączyć naszych polskich podróżnych z większą niż kiedykolwiek liczbą miejsc docelowych w Europie i poza nią

– komentuje Zsuzsa Trubek, managerka ds. komunikacji w Wizz Air.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Wizz Air