Wizz Air nie zamierza zwalniać tempa i poinformował o otwarciu aż jedenastu nowych tras na sezon 2023. Jedną z najbardziej uwielbianych prze Polaków tras wg wskaźników portali internetowych jest Turcja.

Fot. Pixabay

Wizz Air już od kilku miesięcy zabiegał o pojawienie się na tureckich lotniskach. Węgierski przewoźnik w listopadzie otrzymał zielone światło od tamtejszych władz na uruchomienie połączeń. Wiadomo już, że rozmowy zakończyły się pozytywnymi kontraktami i pierwsze samoloty tanich linii lotniczych wylądują w Stambule już pod koniec marca. To jednak nie będzie koniec.

Wizz Air rozpoczyna ofensywę w Turcji. Świetna wiadomość dla polskich turystów. Do Turcji turyści będą mogli polecieć z lotnisk w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, a także w Rumunii. Niestety Wizz Air nie zdecydował się na uruchomienie połączeń z Polski. Mimo tego turyści z naszego kraju będą mogli polecieć na wakacje z wygodną przesiadką.

Już od 28 marca samoloty węgierskiego przewoźnika będą latały z londyńskich lotnisk Gatwick i Luton do Stambułu. Dobra wiadomość jest również taka, iż trzy dni później w największym mieście Turcji wyląduje pierwszy samolot z Budapesztu. Od 4 kwietnia Stambuł zostanie połączony z rumuńskim miastem Jassów.

Wizz Air otwiera nową trasę z Polski. Z Katowic polecimy do Armenii

Jak poinformował port w Katowicach, od 29 kwietnia b.r., pasażerowie będą mogli latać na pokładzie Wizz Aira do Erywania, stolicy Armenii. Początkowo loty będą odbywały się w każdą środę i sobotę, a od drugiej połowy czerwca w środy i niedziele.

Co ważne, do Armenii polecimy nie tylko latem, ale również zimą, ponieważ nowa trasa ma mieć charakter całoroczny. Warto również podkreślić, że lotnisko w Katowicach jest jedynym regionalnym portem w Polsce, który będzie oferował taki kierunek. Jeszcze do kwietnia jedyną opcją na bezpośredni lot do Erywania jest połączenie z Warszawy na pokładzie PLL LOT.

Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem m.in. wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce

– przyznał Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.


Źródło:podroze.wprost.pl
Tekst: Anna Molęda – Kompolt
Zdjęcia: Pixabay