Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAKTDA) zorganizowało w dniach 27 i 28 września kolejne spotkania z branżą turystyczną. Jej celem było wypromowanie bogatej oferty turystycznej emiratu, infrastruktury turystycznej i dogodnych połączeń lotniczych.

Frekwencja na zlotach w Krakowie i Warszawie przeszła wszelkie oczekiwania, albowiem Ras Al Khaimah to kierunek pożądany przez polskich turystów i emirat ma wielu miłośników wśród branży turystycznej. Agenci turystyczni mieli okazję poszerzenia wiedzy o najnowszych atrakcjach emiratu. W spotkaniach wzięły udział najbardziej popularne hotele z Ras Al Khaimah, kilku DMC’s i linie lotnicze. Na spotkaniach nie zabrakło wykwintnych specjałów, ciekawych nagród konkursowych oraz upominków.

Spotkania z biurami podróży odbyły się  w prestiżowych i unikalnych miejscach. Uczestnicy eventu w zabytkowym Pałacu „Pod Baranami” w  Krakowie  wysłuchali koncertu muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego i otrzymali w prezencie oryginalne flakoniki perfum orientalnych z Ras Al Khaimah. Goście prezentacji w Oranżerii pałacowej Jana  III Sobieskiego w Wilanowie mieli możliwość podziwiania unikalnego i pełnego pasji występu chóru dziecięcego Artos oraz otrzymali na pamiątkę praktyczny zestaw do pakowania rzeczy do walizki.

Emirat Ras Al Khaimah, który dwukrotnie został Stolicą Turystyczną Regionu, oferuje najlepsze warunki do wypoczynku w całym kraju. Nowoczesna infrastruktura, światowej klasy hotele oraz liczne atrakcje turystyczne powstają z myślą o zapewnieniu jak najlepszego komfortu wypoczynku  turystów. Emirat został uznany w 2022 roku przez magazyn „Time” za jedno z najwspanialszych miejsc na świecie z ciekawą  ofertą przygodową, unikalną topografią i różnorodnością geologiczną. Kanał telewizyjny „CNN Travel” włączył Ras Al Khaimah do listy najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2023 r.

Ras Al Khaimah, jedno z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych na świecie, szczyci się bogatą kulturą i długą historią sięgającą 7000 lat. Emirat ten wyróżnia się  unikalnymi zabytkami archeologicznymi i zapierającymi dech w piersiach widokami, od złotych, piaszczystych  plaż, pustynnych dolin i zielonych gajów palmowych  po góry  z najwyższym szczytem w kraju Jebel Jais (1934 m. npm).

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: RAK Tourism