Wielkopolska Organizacja Turystyczna wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego zapraszają na bezpłatne szkolenie z obsługi turysty z Ukrainy. Szkolenie skierowane jest do pracowników informacji turystycznej, osób zajmujących się obsługą klienta w atrakcjach turystycznych i muzeach, pracowników z branży hotelarskiej i gastronomicznej oraz przewodników i pilotów wycieczek.

Szkolenie odbędzie się 5 maja 2022 r. (czwartek) w godz. 10.00-13.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

W programie m.in.

  • oczekiwania klientów z Ukrainy, co może nas zaskoczyć
  • podstawowe słowa i zwroty w języku ukraińskim
  • jak to jest z tym językiem rosyjskim
  • o czym NIE rozmawiać z uchodźcami
  • różnice kulturowe między Polakami i Ukraińcami, czy rzeczywiście istnieją

Szkolenie przeprowadzi Włodzimierz Szczurek – dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Kijowie. Z turystyką związany jest od 20 lat, przez krótką chwilę związany z hotelarstwem, miłośnik Ukrainy który z krótkimi przerwami mieszka tam od 15 lat.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 29 kwietnia br. na adres: anna.brykalska@wot.org.pl . W mailu prosimy zawrzeć imię i nazwisko zgłaszanej osoby oraz instytucję/firmę, którą reprezentuje. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Tekst i zdjęcia: Biuro Promocji i PR
Wielkopolska Organizacja Turystyczna