Ruszyła sprzedaż biletów PLL LOT na loty z nowego lotniska w Radomiu. Pierwsze rejsy zaplanowane są na 28 kwietnia 2023 r. Samoloty naszego narodowego przewoźnika będą latać do Kopenhagi, Paryża i Rzymu. To trzy pierwsze europejskie miasta, które zyskają regularne połączenie z portem.

Loty na trasie z Radomia do Paryża-Roissy-Charles de Gaulle wykonywane będą trzy razy w tygodniu. We wtorki, piątki i niedziele samoloty wystartują z Radomia o 20:15 I wylądują w Paryżu o 22:45. Loty powrotne w poniedziałki, czwartki i soboty rozpoczynać się będą o 19:45 z przylotem do Radomia o 22:00.k

Rejsy z Radomia do Kopenhagi rozpoczynać się będą o 7:50, a lądowania w stolicy Danii odbędzie się o 9:30. Loty powrotne wystartują o 10:30, z lądowaniem w Radomiu o 12:10. Połączenie będzie obsługiwane we wtorki, piątki i wybrane niedziele.

Także we wtorki piątki i niedziele odbywać się będą loty z Radomia do Rzymu. Samoloty LOT wystartują o 13:30 i przylecą do celu o 15:40. Ze stolicy Włoch Boeingi 737-800 wyruszą o 16:40 i dotrą do Polski o 18:50.

– Otwarcie lotniska w Radomiu stwarza możliwość rozbudowy naszej siatki połączeń w zakresie lotów point-to-point. Przeniesienie części ruchu do radomskiego portu zwiększy również przepustowość Lotniska Chopina. Jestem przekonany, że oferta LOT-u stanie się inspiracją dla mieszkańców Mazowsza do odkrywania nowych miejsc

– powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

W podróż z Radomia pasażerów zabiorą Boeingi 737-800. Bilety na loty można kupić na stronie lot.com.

Lotnisko Warszawa-Radom dostosowane jest głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego  – dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320, czy boeingi B737. Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotnisko jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Tekst: Redakcja nowaturystyka.pl
Wizualizacja: P.P. „Porty Lotnicze”