Singapurska Izba Turystyki (STB) zaprezentowała najnowszą globalną kampanię „Made in Singapore”, której celem jest zainspirowanie podróżnych do wybrania Singapuru jako celu podróży. Kampania nadaje nowy wymiar marce “Passion Made Possible”. Zwraca uwagę na kwintesencję doświadczeń Singapuru, od kultowych atrakcji po ukryte klejnoty, oraz na to, jak zwykłe chwile zamieniają się w niezwykłe doświadczenia w Singapurze.

Fot. Travel Advance/Singapurska Izba Turystyki

Kampania Made in Singapore opiera się na naszej marce Passion Made Possible, która odzwierciedla singapurskiego ducha realizacji indywidualnych pasji i tworzenia nowych możliwości. Poprzez tę kampanię chcielibyśmy wzmocnić wizerunek Singapuru jako kierunku turystycznego, który przemienia wyobraźnię w rzeczywistość. Naszym celem jest pokazanie, jak codzienne, zwyczajne chwile stają się niezwykłe i niezapomniane, dzięki przeżywaniu ich tylko w Singapurze – aby zachęcić turystów do podróży tutaj

-powiedział Kenneth Lim, Assistant Chief Executive (Marketing Group) w STB.

Dzięki mocnym fundamentom, które czynią Singapur atrakcyjnym miejscem wypoczynku i biznesu, sektor turystyczny w tym kraju jest gotowy na silny wzrost. Jednakże konkurencja między kierunkami podróży stale się nasila, co wpływa na zmiany w zachowaniach podróżnych. Badanie przeprowadzone w listopadzie 2021 r. z udziałem ponad 3000 respondentów na 10 rynkach zagranicznych wykazało, że ponad 60% osób szuka podróży bardziej świadomych, a blisko 80% osób planujących podróże szuka miejsc, które ich inspirują.

Celem kampanii Made in Singapore jest utrzymanie Singapuru w centrum uwagi i dotarcie do osób podróżujących poprzez prezentację kluczowych walorów kraju: inspirującego miasta otoczonego przyrodą, które nie tylko tętni życiem i jest kosmopolityczne, ale także zakorzenione w silnym wielokulturowym dziedzictwie. Aby zbudować więź emocjonalną i zainspirować do podróży do Singapuru, kampania przyjmuje śmiały i zabawny ton, oddający ducha miasta: poprzez pokazanie w nowym świetle tego, co znane, otrzymujemy wakacje pełne niezwykłych przeżyć. Od „kąpieli w lesie” w nieoczekiwanym otoczeniu kaskad deszczu wodospadu Rain Vortex na lotnisku Jewel Changi, po posiłek w tradycyjnym centrum street food Lau Pa Sat i podziwianie kolorowego „pokazu lotniczego” w zupełnie nowym Ptasim Raju Mandai.

Made in Singapore zostanie wprowadzane na kluczowych rynkach na całym świecie, w tym w Chinach, Indiach, Indonezji, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Kampania będzie mieć wymiar nie tylko filmowy i społeczny, ale również będzie obejmować aktywacje na rynku, partnerstwa branżowe, współpracę z twórcami, a także wyjazdy dla mediów i influencerów, wszystko celem lepszego doświadczenia Made in Singapore.  

Made in Singapore zastępuje międzynarodową kampanię STB SingapoReimagine rozpoczętą w listopadzie 2020 r., której celem było ponowne rozbudzenie pasji do podróżowania w Singapurze.

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i zdjęcie: Travel Advance/Singapurska Izba Turystyki