Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to wyjątkowe, coroczne przedsięwzięcie organizowane przez Polską Organizację Turystyczną skupiające kreatywnych vlogerów i blogerów. Głównym celem Mistrzostw jest promowanie krajowej turystyki oraz idei zrównoważonego transportu poprzez zaangażowanie influencerów zajmujących się tymi zagadnieniami.

W ramach Mistrzostw uczestnicy rywalizują ze sobą poprzez publikowanie tekstów, zdjęć i filmów, inspirując Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania ciekawych miejsc swojego kraju. Jednocześnie ważnym aspektem działań blogerów jest wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju poprzez angażowanie swoich czytelników i widzów do stosowania zasad zdrowego trybu życia i ograniczania negatywnego wpływu na środowisko.

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie rozpoczyna się 8.04.2024 r. o godzinie 15: 00 i trwa do 19.04.2024 r. do godziny 23:59:59.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez influencera minimum 3 tys. obserwujących na dwóch kanałach społecznościowych (do wyboru: Facebook/Instagram/YouTube).

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Aby przystąpić do pierwszego etapu Konkursu uczestnik musi na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/ wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte: „Dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać uczestnikiem Mistrzostw Vlogerów?”.

W etapie drugim, Polska Organizacja Turystyczna przypisze każdemu z szesnastu zakwalifikowanych influencerów województwo, które ten będzie reprezentować w ramach Mistrzostw. To moment, w którym uczestnicy wyruszą w Polskę, aby realizować i publikować swoje konkursowe materiały.

Każdy z szesnastu wybranych uczestników otrzyma wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł, ponadto w tegorocznej edycji Mistrzostw organizator zaplanował Zadanie Dodatkowe, w którym uczestnicy będą mogli zdobyć 5 tys. zł (w każdej kategorii). Dla laureatów konkursu organizator przewidział następujące nagrody pieniężne: 15 tys. zł (I miejsce), 8 tys. zł (II miejsce) oraz 5 tys. zł (III miejsce).

Poprzednie edycje pokazały, że Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to nie tylko okazja do prezentacji talentu i kreatywności twórców, ale także do promocji nieodkrytych i czasem zapomnianych zakątków Polski oraz inspiracji dla podróżujących. Jednocześnie blogerzy wykorzystując własne, często bardzo oryginalne pomysły pokazali, że nie tylko miejsca są dla nich ważne, ale również historie i ludzie, którzy za nimi stoją.

– powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich blogerów podróżniczych do udziału w tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. To nie tylko okazja do zdobycia wartościowych nagród, ale przede wszystkim szansa na podzielenie się swoimi niezapomnianymi historiami i inspiracją z innymi miłośnikami podróży. Dołącz do nas, odkryj nowe miejsca i podziel się swoimi przygodami!

Szczegóły i regulamin konkursu: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Opracował: Mirosław Mikulski
Źródło i grafika: Polska Organizacja Turystyczna